Omenyje turimas vaizdo įrašas su D. Trumpo interviu televizijos kanalui „Fox News“ ištrauka, kurį Baltųjų rūmų šeimininkas paskelbė savo paskyroje. Šiame fragmente JAV prezidentas tvirtina, kad mokyklinio amžiaus vaikai turi beveik absoliutų imunitetą koronaviruso sukeliamam susirgimui.

„Šiame vaizdo įraše teigiama, kad žmonių grupei Covid-19 nekelia pavojaus, - sakoma „Facebook“ atstovo pareiškime. – Tai pažeidžia mūsų politiką dėl žalingos informacijos, susijusios su koronavirusu“.

Anksčiau kitas socialinis tinklas – „Twitter“ – ne kartą ženklino D. Trumpo pranešimus kaip pažeidžiančius taisykles, kurios draudžia teisinti smurtą. Birželio pabaigoje laikraštis „Politico“ informavo, jog „Twitter“ ir „Facebook“ administracijos pašalino vaizdo įrašą iš JAV prezidento publikacijos, kai jo savininkas kreipėsi su skundu dėl autorių teisių pažeidimo.

Tuo metu „Twitter“ paskelbė užblokavęs oficialią D. Trumpo kampanijos paskyrą dėl žinutės, kurioje buvo tas pats vaizdo įrašas. Jame prezidentas įrodinėjo, kad rugsėjį JAV turi būti atidarytos mokyklos.

San Fransiske įsikūrusios bendrovės atstovas AFP sakė, kad ši žinutė „pažeidė „Twitter“ taisykles dėl dezinformacijos apie COVID-19“, ir pridūrė, kad prezidento kampanijos komanda turi ją ištrinti, antraip negalės toliau skelbti žinučių.

Netrukus paskyra „@TeamTrump“ jau buvo aktyvi, o ginčijamo vaizdo įrašo joje nebuvo.

„Dar viena diena, dar viena Silicio slėnio akivaizdaus nusistatymo prieš šį prezidentą demonstracija, kur taisyklės taikomos tik viena kryptimi“, – pranešime sakė D. Trumpo kampanijos nacionalinio atstovo spaudai pavaduotoja Courtney Parella.

„Prezidentas konstatavo faktą, kad vaikai atsparesni koronavirusui, – kalbėjo ji. – Socialinių tinklų kompanijos nėra tiesos arbitrai.“

Kovo pradžioje „Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas pareiškė, kad socialinis tinklas šalina melagingą informaciją apie koronaviruso plitimą ir „sąmokslų teorijas“, taip pat blokuoja kompanijų, kurios mėgina panaudoti susiklosčiusią situaciją savo tikslams, reklaminius skelbimus.

Itin prieštaringas klausimas

Sveikatos apsaugos pareigūnai ragina visų amžiaus grupių žmones saugotis koronaviruso.

Tačiau D. Trumpas per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose anksčiau trečiadienį gynė savo poziciją dėl viruso poveikio vaikams.

„Kalbu apie (atsparumą) labai smarkiai susirgti“, – kalbėjo D. Trumpas.

„Jei pažiūrėsite į vaikus, jie labai nesunkiai įveikia [virusą]", – tvirtino jis.

Tikimybė vaikams užsikrėsti koronavirusu ar jį platinti tapo labai ginčytinu klausimu JAV, nes mokyklų darbo atnaujinimas yra būtinas, kad daugelis tėvų galėtų grįžti į darbą.

Prezidentas ragina tiek verslą, tiek mokyklas atnaujinti veiklą, siekiant atgaivinti JAV ekonomiką, kurios būklė bus svarbus veiksnys artėjančiuose prezidento rinkimuose.

Tačiau vis daugiau Jungtinių Valstijų mokyklų pasisako prieš kontaktinių užsiėmimų atnaujinimą šį rugsėjį, pasirinkdamos tęsti mokymą internetu, kol pandemija neišnyks.

Amerikos pediatrijos akademija padarė išvadą, kad vaikai, regis, perduoda COVID-19 mažiau nei suaugusieji, ir kad daugelis mokyklų galėtų būti atidarytos ateinančiais mėnesiais, jei imsis atsargumo priemonių.

Remiantis Europos mastu atliktu tyrimu, paskelbtu birželį, daug mažesnė tikimybė, kad vaikai sunkiai susirgs ar mirs nuo koronaviruso: mažiau nei vienas procentas vaikų, kurių COVID-19 testas yra teigiamas, miršta.

Tyrimo autoriai teigė, kad tikrasis procentas tikriausiai yra daug mažesnis, nes daugelis vaikų, kuriems pasireiškia lengvi simptomai ar jų visai nepasireiškia, apskritai netestuojami.