„Šiandien ryte gavau šaukimą į VRM – mane kviečia duoti parodymus byloje, iškeltoje mano vyrui Valerijui Cepkalai vieno Turkijos piliečio“, – žurnalistams sakė V. Cepkala.

„Taip pat noriu pareikšti, kad mano seserį, [banko] „Belgazprombank“ darbuotoją, šiandien nežinomi civiliai apsirengę žmonės stovėjimo aikštelėje įsodino į automobilį ir išvežė nežinoma kryptimi“, – pridūrė ji.

Per rugpjūčio 9-ąją vyksiančius rinkimus autoritarinis Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka sieks šeštosios kadencijos, o jo režimas balsavimui artėjant ėmėsi griežtų veiksmų prieš opoziciją – buvo sulaikyta daugybė protestuotojų ir dalis siekusių tapti kandidatais.

Praeitą penktadienį Valerijaus Cepkalos rinkimų štabas pranešė, kad šis opozicijos politikas kurio Centrinė rinkimų komisija neįregistravo kandidatu, su savo vaikais pabėgo į Maskvą, baimindamasis arešto.

V. Cepkala, buvęs Aukštųjų technologijų parko vadovas, pareiškė planuojantis Rusijoje, Ukrainoje, Europos Sąjungoje ir JAV surengti virtinę spaudos konferencijų, per kurią pasauliui atskleistų tiesą apie padėtį rinkimams besiruošiančioje Baltarusijoje. Politikas pareiškė raginsiantis Rusiją, ES ir JAV „nepripažinti rinkimų, jei jie bus suklastoti“.

Veronika Cepkala savo ruožtu nusprendė likti Baltarusijoje, nes dalyvauja įregistruotos opozicijos kandidatės Svetlanos Tichanovskajos rinkimų kampanijoje.

S. Tichanovskaja per savo kampaniją suvienijo jėgas su V. Cepkalo ir Marija Kolesnikova – buvusio „Belgazprombank“ vadovo Viktoro Babarykos kampanijos vadove. V. Babaryka, laikytas potencialiai stipriausiu A. Lukašenkos varžovu, birželį buvo suimtas dėl įtariamų finansinių nusikaltimų, o jo kandidatūrą į prezidento postą atsisakyta įregistruoti.