„Jeigu jie, kaip suprantu, Rusijos piliečiai, juos apklausė, reiškia, reikia nedelsiant kreiptis į atitinkamas Rusijos Federacijos struktūras, kad jos paaiškintų, kas vyksta“, – sakė A. Lukašenka per skubiai sušauktą vyriausybės posėdį.

Prezidentą cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

A. Lukašenka sakė, kad 33 Rusijos piliečių sulaikymą laiko ypatingu įvykiu ir pavedė Valstybės saugumo komiteto pirmininkui Valerijui Vakulčikui kreiptis į Rusijos institucijas, kad šios paaiškintų, „kas vyksta“.

Komentuodamas incidentą Baltarusijos prezidentas apkaltino rusus turėjus „nešvarių ketinimų“.

„Stebiu rusų reakciją. Jie teisindamiesi jau kalba, esą vos ne mes patys juos čia ir atvežėme. Žinoma, juk reikia kažkaip pateisinti savo nešvarius ketinimus. Todėl labai prašyčiau, kad šioje situacijoje ir su šiuo įvykiu viskas būtų absoliučiai atvira ir sąžininga“, – sakė A. Lukašenka.

Agentūra „BelTA“, remdamasi teisėsaugos informacija, pranešė, kad sulaikytieji yra privačios karinės kompanijos „Wagner“ nariai.

„Wagner“ yra mįslinga rusų samdinių organizacija, kurią, kaip pranešama, kontroliuoja Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas. Manoma, kad tūkstančiai „Wagner“ kontraktininkų remia Maskvos interesus įvairiuose konfliktuose užsienyje, įskaitant Siriją, Ukrainą ir Libiją.

Pastarasis įvykis yra naujausias netikėtas posūkis Baltarusijos prezidento rinkimų kampanijoje, per kurią A. Lukašenka prieš rugpjūčio 9-ąją įvyksiantį balsavimą jau pasiuntė už grotų savo pagrindinius varžovus.

Kalbėdamas skubiai sušauktame savo saugumo tarybos posėdyje A. Lukašenka pabrėžė, kad nenori „juodinti“ Rusijos, tačiau pridūrė, jog labai svarbu, kad Maskva prisipažintų.

„Jeigu jie kalti, turi garbingai išeiti iš šios situacijos“, – sakė prezidentas.

Kremliaus politiką palaikantis rašytojas Zacharas Prilepinas, kovojęs Maskvos remiamų separatistų gretose Ukrainos rytuose, sakė pažįstantis kai kuriuos iš Baltarusijoje sulaikytų vyrų.

Socialiniame tinkle „Facebook“ jis rašė, kad Baltarusija šiems kovotojams tikriausiai buvo tranzitinis punktas vykstant į „kažkokią kitą vietą“.

Baltarusija, skirtingai nuo Rusijos, dėl koronaviruso pandemijos neįvedė karantino ir vykdo skrydžius įprastine tvarka.