Sandoris apims galimą vakciną, kurią vysto Prancūzijos „Sanofi“ ir JK „GSK“, ir bus sudaroma „galutinė sutartis“.

Vykstant pasaulinėms vakcinos nuo koronaviruso vystymo varžyboms, „Sanofi“ paskelbė vykdanti „diskusijas su Europos Komisija (EK), derybų grupėje taip pat esant Prancūzijai, Italijai ir kitoms vyriausybėms, siekiant užtikrinti visuotinę prieigą prie vakcinos nuo naujojo koronaviruso.“

Abi bendrovės paskelbtame pranešime išreiškė įsipareigojimą „savo galimą vakciną nuo COVID-19 padaryti prieinama visame pasaulyje“.

Potenciali vakcina „gali atlikti svarbų vaidmenį įveikiant COVID-19 pandemiją tiek JK, tiek visame pasaulyje“, teigė „GSK Vaccines“ vadovas Rogeris Connoras.

„Sanofi“ prognozuoja, kad reguliuotojai vakciną patvirtins „iki pirmojo 2021 metų pusmečio“.

Pranešime cituojamas JK verslo sekretorius Alokas Sharma sveikino padarytą pažangą, tačiau pažymėjo, kad „išlieka faktas, jog nėra jokių garantijų“.

„Svarbu, kad tuo tarpu užsitikrintume ankstyvą prieigą prie įvairių perspektyvių vakcinų, tokių kaip iš „GSK“ ir „Sanofi“, kad galėtume padidinti savo galimybes rasti tokią (vakciną), kuri veikia, ir apsaugoti visuomenę bei išgelbėti gyvybių“ , – teigė jis.

Didžioji Britanija jau užsitikrino prieigą prie 90 mln. dozių potencialios vakcinos nuo koronaviruso, sudarius sandorių su tokiomis bendrovėmis, kaip „BioNTech“, „Pfizer“ ir „Valneva“.

Sandoriai apima 30 mln. dozių JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ ir Vokietijos „BioNTech“ gaminamos vakcinos bei 60 mln. dozių Prancūzijos „Valneva“ vystomos vakcinos.

Šalies vyriausybė anksčiau taip pat pranešė įsigysianti 100 mln. dozių koronaviruso vakcinos, kurią kartu su „AstraZeneca“ vysto Oksfordo universitetas.

„Vakcinų įvairovė yra labai svarbi, kadangi dar nežinome, kuri, ar išvis bent viena, iš skirtingų rūšių vakcinų sukurs saugų atsaką į COVID-19“, – teigė JK vyriausybės vakcinos darbo grupės pirmininkė Kate Bingham.

Didžioji Britanija yra viena smarkiausiai viruso pandemijos paveiktų pasaulio valstybių – joje užfiksuota daugiau nei 45 750 su virusu susijusių mirčių.