Regiono valdžia nutarė, kad siekiant stabdyti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą 56 įstaigos nuo liepos 29-osios iki rugpjūčio 12 dienos nepriims lankytojų; leista veikti tik vaikų darželių budinčioms grupėms.

Gulbenės savivaldybės institucijų planuoti renginiai bus atidėti arba atšaukti.

Kaip pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras, 19 771 gyventoją turinčiame regione liepos 22–27 dienomis buvo patvirtinti aštuoni užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Į Latviją iš nesaugių šalių atvykę darbo migrantai turės du kartus testuotis dėl COVID-19

Latvijos vyriausybė, siekdama sumažinti koronaviruso SARS-CoV-2 plitimo šalyje rizikas, sugriežtino sąlygas darbo migrantų atvykimui iš valstybių, kuriose yra didelis sergamumas COVID-19.

Nuo rugpjūčio 1-osios visi iš tokių šalių į Latviją atvykstantys darbo migrantai, įskaitant kultūros darbuotojus, kitus kultūros veikėjus ir atlikėjus, privalės atlikti po du COVID-19 testus su 5-7 dienų pertrauka tarp jų, o iki antrojo neigiamo atsakymo gavimo turės būti izoliuoti.

Valstybė padengs su tuo susijusias išlaidas su sąlyga, kad už tokius darbuotojus Latvijoje mokami mokesčiai. Priešingu atveju už tai teks susimokėti tokiam į Latviją atvykusiam asmeniui arba jį pakvietusiai įmonei ar įstaigai.

Latvijoje įvežtiniai COVID-19 atvejai nuo birželio 22-osios sudarė 28 proc. visų patvirtintų susirgimų.

Per praėjusią parą Latvijoje, atlikus 1574 testus, patvirtintas vienas naujas užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis, bendras jų skaičius padidėjo iki 1220.