Meno kuratorė Hella Mewis, dirbusi jaunus irakiečių menininkus remiančiame kultūros institute „Bait Tarkib“, buvo pagrobta, kai išėjo iš savo biuro ir važiavo dviračiu.

Pasak saugumo šaltinio, moters pagrobėjai privažiavo dviem automobiliais, vienas iš kurių buvo baltas pikapas. Tokius pikapus naudoja saugumo pajėgos.

Šaltinis pridūrė, kad vietos policijos nuovados pareigūnai matė pagrobimą, tačiau nesiėmė jokių veiksmų.

Pirmadienį susisiekti su H. Mewis telefonu nepavyko. Vokietijos ambasada Bagdade kol kas jokių komentarų nepateikė.

Pagrobtos vokietės draugė naujienų agentūrai AFP sakė, kad po to, kai buvo nužudytas irakiečių mokslininkas Hishamas al Hashemi, palaikęs pernai vykusius antivyriausybinius protestus, H. Mewis buvo neramu.

„Kalbėjau su ja (H. Mewis) praėjusią savaitę. Ji taip pat aktyviai buvo įsitraukusi į protestus, todėl po to nužudymo jautė nerimą“, – sakė vokietės draugė Dhikra Sarsam.

Praėjusiais metais Bagdade ir šalies pietuose, kur gyventojų daugumą sudaro šiitai, vyko didžiulio masto protestai prieš vyriausybę, kuri buvo kaltinama korupcija ir nekompetencija.

Su protestais siejamas smurtas pareikalavo apie 550 gyvybių. Tarp aukų buvo kelios dešimtys aktyvistų, kuriuos nušovė nenustatyti asmenys. Daugeliu atveju užpuolikai prie savo aukų privažiuodavo motociklu.

Dar dešimtys asmenų buvo pagrobti. Kai kurie iš jų vėliau buvo paleisti netoli savo namų; kur yra likę pagrobtieji – nežinoma.

Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pasmerkė šiuos incidentus ir pavadino juos „intensyvėjančia letaline aktyvistų bei protestuotojų persekiojimo, bauginimo, grobimo ir tyčinių nužudymų kampanija“.

Šiais metais šalyje pastebimai padaugėjo užsieniečių pagrobimo atvejų.

Naujųjų metų išvakarėse buvo pagrobti ir 36 valandas įkaitais laikyti du laisvai samdomi prancūzų žurnalistai, o trys vienos prancūzų nevyriausybinės organizacijos darbuotojai pagrobėjų nelaisvėje praleido du mėnesius.

Abiem atvejais pagrobėjų tapatybės nebuvo atskleistos, taip pat nepranešta, kokie buvo jų reikalavimai.