Bendroje operacijoje dalyvavo 700 pareigūnų iš Italijos, rašoma antradienį paskelbtame italų finansų policijos pareiškime.

„Italijoje ir Šveicarijoje vienu metu buvo areštuoti 75 žmonės, kaltinami sunkiais nusikaltimais, įskaitant mafijos veiklą, tarptautinę prekybą narkotikais, pinigų plovimą ir korupciją“, – nurodoma tarnybos „Guardia di Finanza“ pareiškime.

Šveicarijos prokuratūra savo ruožtu pranešė, kad per reidus Argovijos, Zoloturno, Cugo ir Tičino kantonuose policija konfiskavo ginklų ir šaudmenų.

Šeši pagrindiniai įtariamieji italai, dauguma kurių gyvena Šveicarijoje, kaltinami tokiais nusikaltimais kaip padirbtų pinigų įvežimas iš Italijos.

„Kaltinamieji daugelį metų gyvena Šveicarijoje ir veikiausiai vykdė nelegalią veiklą lygiagrečiai su teisėta veikla – pavyzdžiui, investavo, teikė paskolas ar net valdė restoraną“, – nurodė vienas šveicarų prokuroras.

Pasak italų policijos, operacija buvo vykdoma prieš 158 asmenis.

„Jei kažkas tebemano, kad „Ndrangheta“ yra vien tik Italijos problema, ši operacija rodo priešingai“, – sakė Italijos parlamento kovos su mafija komisijos vadovas Nicola Morra.

Interpolas praėjusį mėnesį perspėjo, kad dideli „Ndrangheta“ grynųjų pinigų rezervai reiškia, kad ji gali siūlyti pagalbą įmonėms, išgyvenančioms sunkmetį po COVID-19 karantino, o tai esą suteikia šiai nusikalstamai grupuotei galimybę veikti teisėtuose ekonomikos sektoriuose.

Kalabrijos regione įsikūrusi „Ndrangheta“ aplenkė garsesnę Sicilijos klaną „Cosa Nostra“ ir tapo Italijos įtakingiausia mafijos grupuote, veikiančia visame pasaulyje.

Per gruodį surengtą didelę policijos operaciją prieš „Ndrangheta“ buvo suimti 334 žmonės, įskaitant policijos pulkininką ir buvusį parlamento narį.