Informacija, kurią paviešino su Rusijos tarnybomis susiję asmenys buvo apie galimo JAV ir JK prekybos susitarimo detales, rašo theguardian.com.

„Nėra beveik jokios abejonės, kad su Rusija susiję asmenys siekė įsikišti į 2019 metų rinkimų procesą, internetinėje erdvėje paskleidžiant neteisėtai gautus ir paviešintus vyriausybės dokumentus“, – sakė D. Raabas.

Dokumentai buvo paviešinti portale „Reddit“. Anot jo, vyriausybė pasilieka teisę ateityje tinkamai atsakyti į šiuos veiksmus.

Vyriausybė inicijavo tyrimą dėl nutekėjimo šaltinio po to, kai socialiniame tinkle „Reddit“ buvo paskelbta išsamios informacijos apie derybas su JAV dėl galimo prekybos susitarimo po „Brexito“.

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija tuomet įžvelgė toje medžiagoje įrodymą, jog vyriausybė nori „parduoti“ JK Nacionalinę sveikatos tarnybą (NHS) amerikiečių bendrovėms.

NHS finansavimas buvo viena svarbiausių kampanijos prieš gruodžio 12 dieną įvykusius rinkimus temų.

Tuomet leiboristų lyderis Jeremy Corbynas „sąmokslo teorija“ pavadino teiginius, kad jo kampanijos panaudotus nutekintus duomenis internete paskelbė Rusija, bet nepatikslino, iš kur jo partija gavo tuos dokumentus.

Tuo metu užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas ketvirtadienį pareiškė, jog „išsamią analizę“ atlikusi vyriausybė priėjo išvadą, kad prie to incidento galėjo prisidėti Maskva.

„Remdamasi išsamia analize, vyriausybė padarė išvadą, kad rusų veikėjai beveik neabejotinai siekė įsikišti į 2019 metų visuotinius rinkimus internetu išplatindami neteisėtai gautus ir nutekintus vyriausybės dokumentus“, – pareiškė užsienio reikalų sekretorius rašytiniame pareiškime parlamentui.

Toks kaltinimas, nors jis ir nėra tiesiogiai nukreiptas į Kremlių, tikriausiai pablogins ir taip sudėtingus Londono bei Maskvos santykius.

Dvišaliai ryšiai yra įtempti nuo to laiko, kai Britanija apkaltino Rusiją mėginimu 2018 metais nužudyti buvusį dvigubą agentą Sergejų Skripalį Anglijos pietvakariame Solsberio mieste.

Ilgai laukta ataskaita apie numanomą Rusijos kišimąsi į 2016 metų referendumą dėl „Brexito“, kurią artimiausiomis dienomis turėtų paskelbti britų parlamento Žvalgybos ir saugumo komitetas, taip pat gali pakurstyti diplomatinę įtampą.

Komentuodamas nutekėjimo incidentą D. Raabas pabrėžė: „Slapto pobūdžio vyriausybės dokumentai, susiję su JK ir JAV Laisvosios prekybos susitarimu, buvo neteisėtai įgyti prieš 2019 metų visuotinius rinkimus ir paskelbti internete per socialinės žiniasklaidos platformą „Reddit“.“

„Jiems nesukėlus rezonanso, buvo toliau bandoma skleisti internete neteisėtai įgytą medžiagą artėjant visuotiniams rinkimams“, – sakė jis.

„Nors nėra jokių įrodymų, kad Rusija vykdė plataus masto kampaniją prieš visuotinius rinkimus, bet koks bandymas kištis į mūsų demokratinius procesus yra visiškai nepriimtinas“, – pridūrė JK diplomatijos vadovas.

Anot D. Raabo, šiuo metu atliekamas baudžiamasis tyrimas, todėl jis negali išsamiau komentuoti šio reikalo.

Tačiau sekretorius pažadėjo, kad Britanija „neužmerks akių prieš piktybišką veiklą ir į ją reaguos“, girdamas Berlyno neseniai parengtą atsaką į numanomą Rusijos programišių ataką prieš Vokietijos parlamentą 2015 metais.

D. Raabas taip pat išreiškė palaikymą Vokietijos neseniai priimtam sprendimui paskelbti sankcijų Maskvai dėl įtarimų, kad rusų kariuomenė šnipinėjo šalies įtakingus politikus, įskaitant kanclerę Angelą Merkel.

Rusijos Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis savo ruožtu pareiškė, kad minimas Londono pareiškimas yra nepagrįstas.

„Britų valdžia vėl lipa ant to paties antirusiško grėblio ir taip dar labiau griauna ne tik dvišalius santykius su Maskva, bet ir savo pačios autoritetą“, – sakė L Sluckis žurnalistams.