Iš drono darytose nuotraukose, kurias praėjusią savaitę paskelbė vienas instagrame apie keliones rašantis tinklaraštininkas, matyti ryškiai oranžinis kraštovaizdis netoli nebenaudojamos vario sulfido kasyklos prie Liovichos kaimo Urale.

„Žemutinio Tagilo rajono prokuratūra pradėjo tikrinti objektą, tvarkantį nuotekas iš Liovichos kasyklos“, – naujienų agentūrai AFP sakė atstovė Marina Kanatova.

Kasykla „yra užlieta ir dabar iš jos teka rūgščios upės, nuodydamos viską savo kelyje“, nuotraukas komentavo tinklaraštininkas zamkad_life.

Jo paskyroje paskelbtuose vaizdo klipuose matyti oranžinės spalvos upeliai, tekantys į įvairias puses miškinga vietove.

Prokuratūros atstovė sakė, kad specialistai „paims mėginių ir nustatys, ar rūgštingas vanduo iš kasyklos tvarkomas pagal taisykles“.

Aplinkosaugininkas Andrejus Volegovas, kuris vadovauja vietos nevyriausybinei organizacijai „Ekopravo“ socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad užterštas vanduo turėjo būti neutralizuotas techninėje „saugykloje“, bet per liūtis ta saugykla persipildo ir jos turinys išsilieja.

A. Volegovas pernai apie tokią padėtį pranešė prokuratūrai ir gavo atsakymą, kad atsakinga kompanija nepakankamai finansuojama ir negali nusipirkti pakankamai kalkių rūgščiai neutralizuoti, rodo jo paskelbtas laiškas.

Kaip pranešė vietos žiniasklaida, Sverdlovsko regiono vyriausybė prašė izoliuoti kasyklą, bet Maskva atsisakė tai padaryti nurodydama, kad ten dar yra vertingų išteklių.

Praėjusį mėnesį didelis kuro išsiliejimas Arktyje atkreipė dėmesį į pramoninę taršą Rusijoje, kur kompanijos dažnai sulaukia tik mažų baudų, o pavojingos atliekos dėl biurokratinių kliūčių gali būti paliekamos be priežiūros daugeliui metų.