Turkija buvo vienas svarbiausių darbotvarkės klausimų per pirmąsias nuo pandemijos pradžios ES 27 užsienio reikalų ministrų derybas Briuselyje.

Europos šalys pyksta ant Ankaros dėl virtinės klausimų, nuo žmogaus teisių padėties Turkijoje iki naftos bei gamtinių dujų paieškų šalia Kipro ir kišimosi į Libijos konfliktą.

Ministrai taip pat pasmerkė turkų prezidento Recepo Tayyipo Erdogano vyriausybės sprendimą grąžinti Stambule esančiam istoriniam Švč. Išminties soborui mečetės statusą.

Po susitikimo ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis sakė, kad ministrai paprašė jo „išstudijuoti tolesnius kelius, galinčius prisidėti prie įtampos mažinimo ir supratimo dėl klausimų, vis labiau slegiančių santykius“.

„Taip pat parengsiu galimybes dėl tolesnių tinkamų priemonių, kurių būtų galima imtis atsakant į iššūkius, su kuriais susiduriame dėl Turkijos veiksmų, įskaitant [veiksmus] Viduržemio jūros rytinėje dalyje“, – sakė J. Borrellis.

Prancūzija ypač piktinosi NATO partnerės Turkijos karine parama vyriausybei Tripolyje, įtardama Ankarą Jungtinių Tautų ginklų embargo Libijai pažeidinėjimu.