Per sekmadienį netoli Tavušo regiono prasiveržusią artilerijos ugnį žuvo keturi Azerbaidžano kariai, pranešė tos šalies Gynybos ministerija. Tris mirtis ji užregistravo sekmadienį, o dar vieną – pirmadienį.

Tuo metu Armėnijos gynybos ministerija pareiškė, kad Azerbaidžano kariai po naktinių susirėmimų pirmadienį ryte vėl ėmė bombarduoti priešininko pozicijas.

Šalys apsikeitė kaltinimais dėl to, kas pradėjo kautynes.

Armėnų ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas per ministrų kabineto posėdį teigė, jog azerbaidžaniečių „provokacijos neliks be atsako“.

Jo paskirtas gynybos ministras Davidas Tonojanas savo ruožtu perspėjo, kad Jerevanas „reaguos į Azerbaidžano veiksmus, įskaitant palankių pozicijų užėmimą“ jų teritorijoje.

Anot ministro, Armėnijos pajėgos „neapšaudo civilių taikinių Azerbaidžane ir taikosi tik į azerbaidžaniečių ginkluotųjų pajėgų inžinerinę infrastruktūrą ir techninę įrangą“.

Armėnų užsienio reikalų ministras Zohraba Mnacakanianas aptarė krizę telefonu su Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) – Maskvos vadovaujamo karinio bloko – vadovu.

Tuo metu Azerbaidžano prezidento Ilhamo Aliyevo kanceliarija sekmadienį pareiškė, kad savo „kariniu nuotykiu“ Jerevanas stengėsi įvelti į konfliktą KSSO.

Turkijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu paskelbė pareiškimą, kuriame išreiškė palaikymą savo sąjungininkui Baku.

„Turkija ir toliau dės visas pastangas, kad paremtų Azerbaidžano siekius apsaugoti savo teritorinį vientisumą“, – paskelbė ministerija.

Karas tarp abiejų valstybių galėtų įvelti ir regionines galybes, įskaitant Jerevano karinę sąjungininkę Rusiją ir Azerbaidžano globėją Turkiją. Maskva ir Ankara varžosi dėl geopolitinės įtakos tame strategiškai svarbiame regione.

Buvusios sovietinės respublikos Armėnija ir Azerbaidžanas jau kelis dešimtmečius yra įsivėlusios į konfliktą dėl Kalnų Karabacho – ginčijamos teritorijos, 10-e dešimtmetyje atsidūrusios kruvino karo centre.

Vėliausi susirėmimai įsiplieskė toli nuo Kalnų Karabacho ir vyksta tiesiogiai tarp abiejų Kaukazo valstybių, o taip nutinka retai.