Sergejus Furgalas buvo sulaikytas ketvirtadienį. Penktadienį Maskvos teismas 50-ies gubernatoriui paskyrė kardomąją priemonę – dviejų mėnesių suėmimą dėl nusikaltimų, kuriuos jis kaltinamas įvykdęs prieš 15 metų.

Po šio sprendimo Chabarovske šeštadienį surengta masinė demonstracija, kurioje, skirtingais skaičiavimais, dalyvavo nuo 10 000 iki 40 000 žmonių.

Sekmadienį keli šimtai žmonių surengė protesto eiseną miesto centre iki vietos valdžios būstinės, pranešė naujienų agentūra TASS.

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno šalininkų vietos skyriaus duomenimis, akcijoje dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių.

S. Furgalas Chabarovsko gubernatoriumi buvo išrinktas 2018 metais, didele balsų persvara. Jo pergalė tapo skaudžiu smūgiu valdančiajai partijai „Vieningoji Rusija“.

Buvęs gydytojas buvo sulaikytas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai du dešimtmečius šalį valdantis prezidentas Vladimiras Putinas triumfavo visuotiniame balsavime dėl konstitucinių reformų, galinčių suteikti jam galimybę išlaikyti valdžią savo rankose iki 2036 metų.

Opozicijoje esančios, bet Kremliui draugiškos Liberaldemokratų partijos (LDPR) lyderis S. Furgalas kaltinimus neigia.

Šeštadienio demonstracijos, kurių metų protestuotojai skandavo šūkius prieš V. Putiną, buvo beprecedentės kone visiems Rusijos miestams, neskaitant Maskvos ir Sankt Peterburgo.

Vietos valdžia sekmadienį pasmerkė „provokuojančius šūkius“ ir paragino žmones parodyti „sveiką protą“. Valdžios atstovai pažymėjo, kad dėl koronaviruso pandemijos bet kokie masiniai renginiai yra draudžiami.