Šalies kovai su COVID-19 vadovaujantys Baltųjų rūmų ekspertai rekomenduoja viešumoje dėvėti kaukes, tačiau D. Trumpas iki šiol to nedarydavo, nors jas ėmė nešioti vis daugiau padėjėjų, testais nustačius virusą kai kuriems Baltųjų rūmų darbuotojams.

Kelios valandos po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paragino šalis griežtinti priemones virusui suvaldyti, D. Trumpas tamsią kaukę su atspaustu prezidento ženklu užsidėjo lankydamas sužeistus kariškius Walterio Reedo karinėje ligoninėje netoli Vašingtono.

„Niekada neprieštaravau kaukėms, bet tikrai manau, kad tam yra laikas ir vieta“, – sakė jis žurnalistams, išvykdamas iš Baltųjų rūmų.

Prieš lapkritį įvyksiančius JAV prezidento rinkimus D. Trumpas populiarumu atsilieka nuo demokrato Joe Bideno. Apklausos rodo, jog daugumai amerikiečių nepatinka tai, kaip šalies lyderis sprendė šią visuomenės sveikatos krizę.

Tačiau prezidentas toliau giria savo atsaką į pandemiją nepaisydamas skaičių, rodančių viruso plitimo Jungtinėse Valstijose mastą.

Šeštadienį vakare šalis paskelbė naują rekordinį per parą patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičių: 66 528. Mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius padidėjo kone 800 iki beveik 135 tūkstančių.

Vis dėlto Floridoje, kur užregistruota kone šeštadalis naujų užsikrėtimo atvejų, buvo iš dalies atidarytas pramogų parkas „Walt Disney World“, dėl pandemijos nedirbęs keturis mėnesius.

Šimtai žmonių laukė eilėse prie įėjimo į Orlande esantį parką. Kai kurie buvo užsidėję Peliuko Mikio ausytes, visi buvo su kaukėmis, laikėsi socialinio atstumo ir higienos reikalavimų.

Prieš kelias dienas JAV vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci sakė, kad Florida karantino priemones ėmė naikinti dar neatitikdama saugumo kriterijų.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijoje atsiradusiu naujuoju koronavirusu pasaulyje jau užsikrėtė beveik 13 mln. žmonių, mirė per 560 tūkstančių. Pandemija taip pat padarė didžiulę ekonominę žalą.

Labiausiai paveikta pasaulio šalis yra JAV. Antroje vietoje yra Brazilija, kur mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius penktadienį viršijo 70 tūkstančių.

„Kraštutinis išbandymas“

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paragino šalis agresyviai kovoti su virusu ir paminėjo sėkmingas kovos priemones Italijoje, Pietų Korėjoje ir kitur.

„Visi patiriame kraštutinį išbandymą“, – penktadienį per virtualią spaudos konferenciją Ženevoje sakė jis.

„Tik agresyviais veiksmais drauge su nacionaline vienybe ir pasauliniu solidarumu galima įveikti šią pandemiją“, – pridūrė jis.

Tuo metu Prancūzijos pareigūnai perspėjo dėl daugėjančių užsikrėtimo atvejų miestuose, mirties atvejų skaičiui šalyje viršijus 30 tūkstančių.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pripažino, kad sprendimas leisti vėl atidaryti barus ir kitas kompanijas galėjo būti skubotas, šaliai penktadienį pranešus apie rekordinį naujų užsikrėtimo atvejų skaičių: 1,5 tūkstančio.

Australijos pareigūnai sakė, kad perpus sumažins žmonių, kuriems per dieną leidžiama sugrįžti iš užsienio, skaičių. Sprendimas priimtas padaugėjus užsikrėtimo atvejų ir įvedus karantino priemones antrajame pagal dydį šalies mieste Melburne.

Honkonge, kur gyvenimas buvo beveik sugrįžęs į normalias vėžes, taip pat užfiksuotas „eksponentinis“ užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimas. Nuo pirmadienio mieste nebedirbs mokyklos.