„I. Safronovo teisininkams nebuvo pateikta jokių įrodymų“, – interviu radijo stočiai „Ekho Moskvy“ sakė advokatas Ivanas Pavlovas.

„Tyrėjai nieko mums nepaaiškino“, – pridūrė jis.

I. Safronovas apkaltintas valstybės išdavyste. Kaip teigiama, jis perdavė Čekijai slaptą informaciją apie Rusijos karinį bendradarbiavimą Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose, tačiau advokatas mano, kad I. Safronovas yra persekiojamas dėl ankstesnės savo žurnalistinės veiklos.

Rusijos žiniasklaida taip pat spėja, kad byla gali būti grindžiama I. Safronovo straipsniais apie Rusijos ginklų siuntas, ypač straipsniu apie karinio orlaivio pristatymą į Egiptą.

„Pateiktų įrodymų trūkumas kelia susirūpinimą, kad tyrėjai bando nuslėpti savo ketinimus. Mums akivaizdu, kad tai tiesiogiai susiję su jo žurnalistine veikla“, – teigė I. Pavlovas.

I. Safronovas, buvęs Rusijos laikraščių „Kommersant“ ir „Vedomosti“ žurnalistas, vos prieš du mėnesius tapo „Roskosmos“ vadovo Dmitrijaus Rogozino viešųjų ryšių patarėju. Kai dirbo žurnalistu, I. Safronovas rašė politinius ir karinius straipsnius.

I. Safronovui už valstybės išdavystę gresia iki 20 metų kalėjimo. Jis sulaikytas antradienį prie savo namų Maskvoje.

D. Peskovas: Kremlius nemato intensyvesnio žurnalistų persekiojimo tendencijos

Kremlius nemato priežasčių kalbėti apie suintensyvėjusį žurnalistų persekiojimą ir ragina šiuo klausimu nedaryti apibendrinimų, trečiadienį pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas.

Dmitrijus Peskovas neigiamai atsakė į klausimą, ar Kremlius pastebi dažnesnius žurnalistų sulaikymus ir baudžiamąsias bylas žiniasklaidos atstovams. „Ne, mes tokios tendencijos nepastebime, nematome“, – sakė jis.

Pasak Kremliaus atstovo, šiuo klausimu vis dėlto „reikia remtis konkrečiais dalykais“.

„Siūlyčiau neapibendrinti“, – pridūrė D. Peskovas.

JAV ambasados Maskvoje atstovė išvakarėse pareiškė, kad žurnalistų persekiojimas Rusijoje primena kampaniją prieš spaudos laisvę.

„Matome rusų žurnalistų areštą po arešto: [tai] pradeda priminti sustyguotą kampaniją prieš spaudos laisvę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ambasados atstovė spaudai Rebecca Ross.

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) antradienį sulaikė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovo patarėją, buvusį laikraščių „Kommersant“ ir „Vedomosti“ žurnalistą I. Safronovą.

FSB teigimu, I. Safronovas rinko konfidencialią informaciją apie Rusijos kariuomenę, gynybą bei saugumą ir „perdavė ją“ vienos NATO šalies žvalgybai.

Maskvos teismas leido jį suimti dviem mėnesiams.

Per pavienius I. Safronovo šalininkų piketus Maskvos centre buvo sulaikyti 25 žmonės, daugiausia žurnalistai.

Be to, pirmadienį Rusijos teismas žurnalistę Svetlaną Prokopjevą, dirbančią „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ (RFE/RL) rusų redakcijoje laisvai samdoma bendradarbe, pripažino kalta dėl „terorizmo teisinimo“ ir skyrė jai didelę baudą.