Atsakomybę už abi trečiadienio atakas prisiėmė Talibanas.

Kandahare sprogmenų prikrautas mirtininko sunkvežimis sprogo Šah Vali Koto rajone, sakė provincijos gubernatoriaus atstovas Bahiras Ahmadi. Dar 14 žmonių – policininkų ir civilių – per sprogimą buvo sužeisti.

Pasak B. Ahmadi, sargybiniams prie rajono būstinės sunkvežimis pasirodė įtartinas ir jie pradėjo šaudyti į jį jam dar neprivažiavus pastato. Tačiau dėl šūvių sprogo sunkvežimyje buvę sprogmenys.

Per galingą sprogimą buvo apgadinti keli pastatai netoliese ir policijos būstinė, kurioje taip pat įsikūrę policijos viršininko biuras ir rajono administracija.

Gazni provincijos gubernatoriaus atstovas Wahidullah Jamazada sakė, kad sprogus pakelės bombai žuvo Dajako rajono policijos viršininkas Habibullah ir du jo asmens sargybiniai.

Habibullah, kuris kaip ir daug afganų turi tik vardą, anksti ryte tikrino kontrolės postus, kai įvyko ataka, sakė W. Jamazada.

Atskirai Gynybos ministerija pranešė, kad afganų kariai antradienį atrėmė Talibano atakas prieš armijos patikrinimo postus Chogjanio rajone rytinėje Nangarharo provincijoje. Pareiškime sakoma, kad nukauta mažiausiai 20 Talibano sukilėlių, įskaitant jų grupės lyderį.

Talibanas neprisiėmė atsakomybės už ataką Nangarhare ir nepaskelbė jokių pareiškimų apie ją. Afganistano rytuose, ypač Nangarhare, veikia ir Talibanas, ir džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS). Pastaruoju metu šalyje suintensyvėjo smurtas, o atsakomybę už daugumą išpuolių prisiėmė IS vietos padalinys.

Talibanas ir Afganistano pajėgos kaltino vienas kitą dėl naujausios smurto bangos, kilusios nepaisant pastangų pradėti tiesiogines taikos derybas tarp šalies vyriausybės ir Talibano.

Talibanas kaltina vyriausybines pajėgas taikantis į talibus jų namuose ir sako, kad nuo tokių operacijų labiausiai kenčia šeimos. Kabulas savo ruožtu kaltina Talibaną intensyvinant išpuolius prieš civilius ir saugumo pajėgas.

Smurtas yra pagrindinė kliūtis deryboms tarp Talibano ir vyriausybės Kabule, kurios yra numatytos vasario pabaigoje pasirašytame JAV ir Talibano susitarime 19 metų trunkančiam Afganistano karui užbaigti.

Susitarimu Afganistano vyriausybė taip pat raginama paleisti 5 tūkst. Talibano kalinių, už kuriuos Talibanas paleistų 1 tūkst. nelaisvėje laikomų vyriausybės darbuotojų ir kariškių. Kol kas vyriausybė yra paleidusi 4 015 kalintų talibų, o Talibanas paleido 669 belaisvius, rodo vyriausybės skaičiai.