P. Krugmanas mano, kad žino konkrečią dieną, kada Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) pradėjo pralaiminėti karą su koronavirusu, skelbia huffpost.com.

Savo naujausiame vedamajame straipsnyje, kuris laikraštyje „The New York Times“ pasirodė pirmadienį, garsusis ekonomistas tvirtina, kad balandžio 17-oji buvo kritinis momentas, nes tą dieną JAV prezidentas Donaldas Trumpas „parodė, jog Baltieji rūmai remia protestuotojus, reikalaujančius užbaigti karantiną, kurį valstijų gubernatoriai įvedė norėdami suvaldyti COVID-19“, tviteryje parašęs:

„IŠLAISVINKITE MINESOTĄ!“

„IŠLAISVINKITE VIRDŽINIJĄ ir išgelbėkite savo didingąją Antrąją pataisą. Ji yra apgulta!“

Nobelio premijos laureatas atkreipė dėmesį į tai, kaip „Demokratų partijos gubernatoriai, į kuriuos Trumpas taikėsi“ rašydamas žinutes, „nepasidavė spaudimui“, bet Respublikonų gubernatoriai „Arizonoje, Floridoje, Teksase ir kitose valstijose“ pasinaudojo prezidento užuomina atšaukti reikalavimą likti namuose, tačiau neįgyvendino beveik jokių kitų priemonių COVID-19 plitimui pažaboti.

„Trumpo noras iškeisti mirtis į darbo vietas ir politinę naudą atsigręžė prieš jį patį“, – pareiškė P. Krugmanas.

Amerikos pralaimėjimas „koronavirusui įvyko ne todėl, kad nebuvo įmanoma pasiekti pergalės“, pridūrė ekonomistas.

„Ir ne todėl, kad mes, kaip tauta, nesugebėjome į jį reaguoti. Ne, mes pralaimėjome, nes Trumpas ir jo aplinkos žmonės nusprendė, jog leisti virusui laisvai plisti yra naudinga jų politiniams interesams“, – reziumavo P. Krugmanas.

Tuo metu JAV prezidentas D. Trumpas antradienį teigė nesutinkantis su šalies aukšto rango imunologu Anthony Fauci dėl blogėjančios COVID-19 situacijos, užsikrėtimo atvejų ir toliau daugėjant.

„Dabartinė situacija tikrai nėra gera“, – pirmadienį transliacijos feisbuke ir tviteryje metu teigė JAV Nacionaliniam alergijų ir užkrečiamųjų ligų institutui vadovaujantis A. Fauci.

„Mes vis dar murkdomės pirmojoje koronaviruso bangoje“, – sakė jis.

Antradienį televizijos transliuotame interviu D. Trumpas nesutiko su A. Fauci, kuris yra ir Baltųjų rūmų kovos su koronavirusu grupės narys.

„Manau, kad šiuo metu situacija yra gera, – interviu „Full Court Press“ naujienų laidoje sakė prezidentas. – Nesutinku su juo.“

„Iš pradžių daktaras A. Fauci rekomendavo nedėvėti kaukių, vėliau ragino jas dėvėti“, – teigė D. Trumpas ir pabrėžė, jog imunologas esą „sakė nemažai dalykų“, kurie, pasak D. Trumpo buvo klaidinantys.

„Taigi, mes gerai padirbėjome. Manau, kad po dviejų, trijų, keturių savaičių, kitą kartą, kai kalbėsime, būsime labai geroje situacijoje“, – teigė D. Trumpas.