„Pastaruoju metu įvairiuose interneto puslapiuose, įskaitant [susirašinėjimo platformos] „Telegram“ kanalus, platinami anoniminiai raginimai 2020 metų rugpjūčio 3-ąją dalyvauti 2,5 val. trukmės „bandomajame nacionaliniame streike“, siekiant pareikšti reikalavimus paleisti vadinamuosius politinius kalinius, taip pat užtikrinti rinkimų teisingumą“, – sakoma Generalinės prokuratūros tinklalapyje paskelbtame pranešime.

„Siekiant išvengti konfliktų su teisėsaugos organais [ir] darbdaviais, taip pat galimų teismo procesų Generalinė prokuratūra ragina neklausyti panašių „rekomendacijų“, – nurodė tarnyba.

Rugpjūčio 9-ąją Baltarusijoje planuojama surengti prezidento rinkimus, per kuriuos autoritarinis lyderis Aleksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, sieks naujos kadencijos.

Pastarosiomis savaitėmis daug A. Lukašenkos kritikų ir varžovų buvo areštuoti, o visuomenėje populiarūs opozicijos veikėjai susidūrė su didelėmis kliūtimis, siekdami balotiruotis per artėjančius rinkimus, sako apžvalgininkai.

A. Lukašenkos pagrindiniu varžovu per šiuos rinkimus laikomas Viktoras Babaryka šį mėnesį buvo areštuotas įtariant finansiniais nusikaltimais, o kitą dieną prezidentas paskelbė, kad jo vyriausybė sužlugdė užsienio jėgų planą sukurstyti Baltarusijoje liaudies sukilimą.

Už grotų laikomas ir pretendentės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos rinkimų kampanijos štabo vadovas, jos vyras ir populiarus tinklaraštininkas Sergejus Tichanovskis.

Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ anksčiau antradienį pripažino V. Babaryką bei S. Tichanovskį ir virtinę jų bendražygių bei tinklaraštininkų, anksčiau sulaikytų Baltarusijoje, sąžinės kaliniais.