„Roskosmos“ nurodė, kad vyksta tyrimas, o ji „visiškai bendradarbiauja su tyrėjais“.

Pasak agentūros, I. Safronovo sulaikymas nesusijęs su dabartine jo darbo vieta. „Roskosmos“ vadovo patarėju informacinės politikos klausimais jis pradėjo dirbti gegužę.

I. Safronovą prie namų sulaikė keli Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai.

FSB paskelbtame vaizdo įraše matyti, kad sulaikomas I. Safronovas atrodė sutrikęs. Vyras buvo apieškotas, iš jo konfiskuotas „Roskosmos“ darbuotojo pažymėjimas, kaukė ir pirštinės.

Manoma, kad I. Safronovas nuvežtas į FSB tyrimų skyrių.

Pasak FSB, I. Safronovas, „vykdydamas vienos iš NATO specialiųjų tarnybų užduotį, rinko ir perdavė jos atstovui valstybinę paslaptį sudarančius duomenis apie Rusijos Federacijos karinį-techninį bendradarbiavimą, gynybą ir saugumą“.


Vienas šaltinis naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad I. Safronovo sulaikymas gali būti susijęs su jo ankstesniu žurnalisto darbu. Pasak šaltinio, vyras, įsidarbinęs „Roskosmos“, nebuvo gavęs leidimo dirbti su valstybinėmis paslaptimis.

I. Safronovas anksčiau dirbo nepriklausomiems laikraščiams „Kommersant“ ir „Vedomosti“, kur rašė apie politiką, kariuomenę ir Rusijos kosmoso programas.

2019 metais „Kommersant“ pašalino iš savo portalo vieną straipsnį apie rusiškų naikintuvų pristatymą į Egiptą, kai leidiniui iškilo grėsmė būti patrauktam administracinėn atsakomybėn dėl valstybinių paslapčių atskleidimo. To teksto bendraautoris buvo I. Safronovas,

Jis ir dar vienas jo kolega buvo priverstas išeiti iš darbo leidinyje „Kommersant“ pernai gegužę dėl straipsnio apie galimą šalies aukštųjų parlamento rūmų pirmininkės atsistatydinimą.

Tada palaikydami atleistus kolegas iš pareigų pasitraukė visa virtinė kitų redakcijos darbuotojų.