Ispanijos vyriausybė paskelbė, kad uždaro dalį priėjimų į paplūdimius, nes atvykę britai sukėlė tikrą sumaištį – jie nesilaiko saugaus atstumo ir tiesiog užtvindė populiarių kurortų paplūdimius.

Jau pirmą liepos savaitgalį laikinai buvo uždaryta net 30 Kosta del Solio paplūdimių. Įdienojus žmonės nebuvo įleidžiami į paplūdimius, įskaitant net ir tuos, kurie priklauso kurortams, pvz., į keliautojų iš Anglijos pamėgtą Benalmadeno paplūdimį.

Nukentėjo ir paplūdimiai Malagoje, nes ir šiose apylinkėse, kaip rašo „Mirror“, būtent keliautojai iš Anglijos privirė daugiausia košės.

Esą jiems nė motais iškabinti plakatai su saugaus atstumo nurodymais. Labiausiai Malagos regione nuo turistų jau spėjo nukentėti Kadiso ir Huelvos rajonai.

Kadiso regiono paplūdimiai lankytojų nebeįsileido, o buvusius paplūdimiuose išprašė ilsėtis kitur dar šeštadienio popietę.

Skelbiama, kad, kai Ispanija sušvelnino karantino sąlygas ir šalies gyventojams buvo leidžiama keliauti ir poilsiauti, nebuvo nieko panašaus į tokią sumaištį, kokią sukėlė šiuo metu atvykę turistai.

Apytikriai 55 paplūdimiai Ispanijos Andalūzijos regione taip pat laikinai neįsileidžia poilsiautojų, rašo ispanų vietos laikraštis „Sur“. Policija blokavo priėjimus prie paplūdimio lietuvių pamėgtame Marbeljos mieste.

Manoma, kad įpusėjus liepai situacija dar labiau prastės, nes dešimtys tūkstančių turistų vien tik iš Anglijos jau turi nusipirkę kelionių į Ispanijos kurortus.

Ispanijoje uždaryti du regionai

Liepos 5 d. pranešta, kad Ispanijoje dėl daugėjančių užsikrėtimo koronavirusu atvejų uždaryti du šalies regionai.

Žmonėms penkioms dienoms uždrausta patekti į Leridos ir La Marinos gyvenvietes bei išvykti iš jų. Lerida yra Katalonijos provincijoje, o La Marina – Galisijos.

Kaip skelbia „The Independent“, draudimas La Marinoje įsigaliojo sekmadienio vidurnaktį, tačiau keliaujantiems dėl darbo priežasčių turėtų būti taikomos išimtys. Leridoje draudimas galioja nuo šeštadienio.

Judėjimo apribojimai La Marinoje įsigaliojo po to, kai Ispanijoje užfiksuota 100 naujų užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) atvejų.

Taip pat grąžinama prievolė dėvėti kaukes viešumoje, draudžiama grupuotis po daugiau nei 10 asmenų.

Baruose lankytojų limitas sumažintas iki 50 proc. Pasak sveikatos apsaugos ministro Jesuso Vazquezo Almuina`os, didžiausi protrūkiai buvo susiję su keliais La Marinos barais.

Leridoje per pastarąsias 10 dienų pagrindinėje ligoninėje užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičius išaugo tris kartus, skelbė „El Mundo“.

Ispanijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šalyje užfiksuoti 205 545 užsikrėtimo koronovirusu atvejai ir 28 385 mirtys. Ispanija yra viena labiausiai pandemijos paveiktų šalių Europoje.