„Nefrito kasėjus užgriuvo purvo banga, nuslinkusi po smarkaus lietaus, – nurodė Mianmaro ugniagesių tarnybų departamentas. – Iki šiol rasta 113 kūnų.“

Vienas vietos policijos pareigūnas sakė, kad paieškos ir gelbėjimo darbai buvo sustabdyti dėl smarkaus lietaus.

Nelaimė įvyko anksti ketvirtadienį Kačinų valstijoje netoli sienos su Kinija, po smarkios liūties, sakoma per „Facebook“ paskelbtame priešgaisrinio departamento pranešime.

Darbininkai kasė šiuo Kinijoje labai vertinamus akmenis kalnuose Pakanto savivaldybėje – vietovėje, kur gruntas jau buvo išpurentas ankstesnių kasinėjimų.

Per „Facebook“ paskelbtose įvykio vietos nuotraukose matyti paieškų ir gelbėjimo brigados nariai, klampojantys per slėnį, užlietą purvo nuošliaužos.

Kiekvienais metais dešimtys žmonių žūva dirbdami itin pelningoje, bet menkai reguliuojamoje nefrito kasybos pramonėje, bet pastaroji tragedija yra viena didžiausių kada nors įvykusių.

Atokioje Pakanto vietovėje esama daugybė atvirų nefrito kasyklų, dėl kurių tenykštis reljefas tapo panašus į Mėnulio peizažą.

Žmonių gyvybių nusinešančių nuošliaužų pasitaiko neretai, o aukomis dažnai tampa migrantai darbininkai iš neturtingų etininių bendruomenių, ieškantys nefrito likučių vietose, kur anksčiau kasybą vykdė didžiosios bendrovės.

Nevyriausybinės organizacijos „Global Witness“ duomenimis, šis sektorius 2014 metais buvo vertinamas maždaug 31 mlrd. JAV dolerių, bet tik labai nedidelė gautų pajamų dalis pasiekė valstybės iždą.

Šiaurės Mianmaras turtingas gamtinių išteklių, tokių kaip nefritas, mediena, auksas ir gintaras. Pajamos iš kasybos ir miškų kirtimo padėjo finansuoti dešimtmečius besitęsiantį pilietinį konfliktą tarp etninių kačinų sukilėlių ir vyriausybės pajėgų.

Kova dėl kasyklų ir jų atnešamų pajamų kontrolės dažnai pragaištingai paveikia vietos civilius gyventojus.