Dabar Daria tapusi tikra socialinės žiniasklaidos žvaigžde, instagrame ji turi per 117 tūkst. sekėjų, ten reguliariai dalijasi informacija apie savo nėštumą.

Tame pačiame socialiniame tinkle mergina vėliau sakė, jog dalį istorijos prasimanė – tiesiog nenorėjo prisipažinti, kad gimtame Železnogorsko mieste ją išžagino penkiolikmetis vaikinas.

„Tas vyrukas pagal amžių labai storas. Ir labai aukštas. Baisiausia, kad gyvena tame pačiame mieste, o tas mūsų miestas nedidelis... Labai bijau sutikti jį kur nors gatvėje... Buvo lapkritis, tai įvyko vieno daugiabučio laiptinėje. Buvo jau tamsu, niekas nepadėjo. Daugiau nieko negaliu pasakyti, manau, kad suprantate“, – rašė Daria.

Kaip skelbia Rusijos žiniasklaida, prokurorai ėmėsi tirti išžaginimo bylą, dabar pareigūnų veiksmai priklausys nuo to, koks bus vaiko DNR tyrimo rezultatas.

Psichologė Oksana Aniščenko sako, kad populiarumas socialinėje žiniasklaidoje padeda paauglei įveikti traumą.

Tačiau, kaip dažnai Rusijoje būna, nepilnametės situacija pradėta eskaluoti per sensacijų ieškančią Rusijos televiziją. Per valstybinį kanalą parodyta laida „Tėvas dešimties!?“, kur dalyvavo ir Daria, ir Ivanas.

Urologas ir andrologijos ekspertas mokslų daktaras Jevgenijus Grekovas, apžiūrėjęs Ivaną, toje pačioje laidoje sakė, kad 10-metis nepakankamai lytiškai subrendęs, kad jo draugė būtų galėjusi pastoti.

„Laboratorijos rezultatus patikrinome tris kartus, taigi, tai negali būti klaida. Tai negalėjo būti jo spermatozoidai. Jis pats dar vaikas“, – sakė J. Grekovas.

„Akivaizdu, kad tai kažkieno kito darbas“, – sakė paauglės kaimynas.

Besilaukianti paauglė dabar prisipažįsta labai bijanti gimdyti.

Neseniai per klausimų ir atsakymų sesiją savo sekėjams mergina prisipažino labai bijanti „paties gimdymo“.

„Taip, gimdymas mane kaip reikiant baugina. Labai bijau natūralaus gimdymo, todėl norėčiau rinktis cezario pjūvį“, – sakė ji.

Mielame poros įraše instagrame, kuriame Ivanas bučiuoja merginos pilvą, Darija sako, kad nėštumo pradžioje „viskas buvo gerai, bet tada...“. Ji detaliai papasakojo, ką teko patirti, prisipažino, kad pirmąjį trimestrą „jautėsi labai prastai“, tačiau dabar padėtis stabilizavosi.

Kalbėdama apie nėštumo problemas ir atskleidusi didžiausią baimę – gimdyti, paauglė pridūrė: „Strijos – tikrai nemaniau, kad jų atsiras, bet štai. Baimė gimdyti. Nuoširdžiai sakau – labai bijau gimdyti. Koks skausmas laukia... Skausmingi sąrėmiai. Nepatogu miegoti“.

Kaip Rusijos žiniasklaida rašė šių metų sausį, Daria ir Ivanas mokėsi skirtingose, tačiau tame pačiame mieste esančiose mokyklose.

Buvo paaiškinta, kad sausio 9 d. regiono švietimo skyrių pasiekė tarnybinis mokyklos direktoriaus raštas, informuojantis apie trylikametės nėštumą.

Skyriaus atstovas taip pat paminėjo, kad net ir žinodama apie atvejį, su parama jaunai motinai susijusių veiksmų švietimo ministerija nelaiko savo kompetencijos reikalu.

Skyriaus duomenimis, mergina gyvena daugiavaikėje šeimoje, priskiriamoje socialinės rizikos grupei. Po įtraukimo į įskaitą mergina yra sulaukusi pagalbos iš socialinio pedagogo, psichologo ir klasės auklėtojo.

„Mokykla stebėjo šeimą. Namuose ne kartą lankėsi pedagogai“, – buvo paaiškinta švietimo įstaigoje. Šią informaciją patvirtino ir mokyklos, kurioje mokosi paauglė, direktoriaus pavaduotoja.

„Dar 2018 metų spalio mėnesį šeima buvo įtraukta į įskaitą, kaip tokia, kurioje susidariusi socialiai pavojinga situacija. Bet taip buvo pasielgta ne todėl, kad tėvai girtavo arba smurtavo prieš vaikus (mergina turi du jaunesnius brolius – penkerių ir trejų metų). Dalykas tas, kad motina sunkiai serga (paskutinė vėžio stadija), todėl negali pasirūpinti vaikais, o tėvui trijų vaikų priežiūra – per sunki našta“, – aiškino mokyklos darbuotoja.

Remiantis jos žodžiais, socialiniai darbuotojai šeimą aplanko kiekvieną mėnesį. Vaikai iš pažiūros atrodo gerai – sotūs ir deramai aprengti. Vis dėlto trylikametė moksleivė pasižymi sudėtingu charakteriu, praleidinėja pamokas, prastai mokosi, sulaukia pastabų dėl elgesio. Direktoriaus pavaduotoja pridūrė, kad šeima nutarė nėštumą išsaugoti.

„Merginą stebi gydytojai. Ir jos, ir būsimo kūdikio būklė problemų nekelia. Tai jų asmeninis sprendimas, ir niekas kitas negalėjo jo priimti. Bet kuriuo atveju esame įsipareigoję palaikyti mokinę ir jos šeimą“, – sakė direktoriaus pavaduotoja ir pažadėjo suteikti merginai visokeriopą pagalbą.

*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyjeKovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras+370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)