Tarp žuvusiųjų Mianingo rajone buvo du žmonės, netekę gyvybių, kai kelios transporto priemonės nulėkė nuo potvynio apgadinto greitkelio į vietos upę.

Dar 10 asmenų dingo, o daugiau nei 7 tūkst. buvo evakuoti iš savo namų, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.

Pietų Kiniją nuo birželio pradžios siaubia liūtys, sukėlusios daug nuošliaužų ir potvynių. Anot Krizių valdymo ministerijos, stichija nusinešė mažiausiai 78 gyvybes.

Dėl žalos turtui, kelių uždarymo ir kitų sutrikimų buvo paveikti dar 12 mln. gyventojų, o iš jų 720 tūkst. avarinės tarnybos perkėlė ar išgelbėjo nuo potvynių.

Ministerijos duomenimis, potvynių sezonas padarė 25,7 mlrd. juanių (3,2 mlrd. eurų) žalą ekonomikai – tai papildomas smūgis šalies ūkiui, ir šiaip nukentėjusiam nuo koronaviruso pandemijos.

Valstybinės žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose ir vaizdo įrašuose matyti užtvindyti laukai ir vandeniu, kurio gylis siekė žmogui iki juosmens, brendantys gelbėtojai, nešantys ant nugarų vietos gyventojus.

Netoliese esančiame Čongčingo didmiestyje buvo užfiksuotas naujas rekordas, vandens lygiui pakilus daugiau nei 5 m virš potvynių saugos linijos.

Kinijos centrinė vyriausybė planuoja išleisti mažiausiai 200 mln. juanių (25 mln. eurų) potvynių padarinių likvidavimo įrangai, tokiai kaip palapinės ir lovos evakuotiesiems, sekmadienį pranešė Krizių valdymo ministerija.