„Ji [naujos redakcijos konstitucija] bus priimta per referendumą. Turime aiškiai nuspręsti, kokiu keliu eisime. Arba, kaip šiandien siūlo mano „alternatyvininkai“, eisime privatizavimo, reformų ir panašių dalykų keliu. Bet tai – ne su manimi; nesiruošiu sulaužyti mūsų šalies socialinės sanklodos“, – sakė A. Lukašenka; jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Valstybės vadovas įsitikinęs, kad grįžimas prie 1994 metų konstitucijos, numatančios mažesnį prezidento vaidmenį, būtų žingsnis atgal. Anot jo, tas laikotarpis „nebuvo geriausias šalies gyvenime“.

„Nenoriu grįžti į tuos laikus, nenoriu, kad jūs ten grįžtumėte, kaip ir besiūlytų kai kurie „alternatyvieji“, – pažymėjo A. Lukašenka.

„Gal kai kas nori tai grąžinti – tegul sugrąžina, tik nereikia kalbėti apie reformą ir judėjimą pirmyn, jei vedame liaudį atgal“, – pridūrė jis.

Pirmadienį buvo pranešta, kad anksčiau šį mėnesį sulaikytas V. Babaryka – prezidento posto siekiantis buvęs bankininkas – paskelbė apie kampanijos dėl konstitucijos keitimo referendumo pradžią.

„Siūlau surengti visos respublikos referendumą dėl konstitucijos keitimo“, – praėjusį penktadienį išplatintame vaizdo kreipimesi nurodė jis. Pasak politiko rinkimų štabo, tas įrašas buvo nufilmuotas dar prieš jo areštą.

V. Babaryko pasiūlė sugrąžinti 1994-ųjų redakcijos pagrindinį įstatymą, numatantį prezidento kadencijų limitą ir trijų valdžios šakų atskyrimą.

Baltarusijos prezidento rinkimai paskirti rugpjūčio 9 dieną.