Maždaug 83 žmonės žuvo nuo žaibo iškrovų rytinėje Biharo valstijoje, dar 24 žmonės žuvo šiaurinėje Utar Pradešo valstijoje.

Dar dešimtys žmonių buvo sužeisti, informavo pareigūnai.

Kasmetinio musono sezono metu, kuris trunka nuo birželio iki rugsėjo, Indijoje gana dažnai pasitaiko žaibų.

Visgi Biharo nelaimių valdymo ministras Lakshmeshwaras Rai'as naujienų agentūrai AFP teigė, kad tai buvo vienas didžiausių pastaraisiais metais per parą nuo žaibų žuvusių žmonių skaičius.

Jis pridūrė, kad daugiau nei pusė žuvusiųjų gyveno potvynių užliejamuose šiauriniuose ir rytiniuose Biharo rajonuose.

Lakshmeshwaras Rai'as perspėjo, kad žūčių skaičius gali dar labiau išaugti, nes pareigūnai vis dar laukia pranešimų apie nukentėjusiuosius iš įvairių valstijos dalių.

Vietos Indijos meteorologijos departamento biuras prognozuoja, kad penktadienį ir šeštadienį Biharą pasieks stiprus lietus.

Kaimyninėje Utar Pradešo valstijoje daugiausia mirties atvejų užfiksuota Deorijos rajone netoli Nepalo sienos ir šventajame Prajagradžo mieste, pranešė institucijos.

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi ketvirtadienio pabaigoje pareiškė užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir pridūrė, kad abiejų valstijų vyriausybės ėmėsi skubių gelbėjimo darbų.

Remiantis naujausiais Nacionalinio nusikaltimų registrų biuro duomenimis, 2018 metais Indijoje nuo žaibo smūgių žuvo daugiau nei 2 300 žmonių.

Musonai yra labai svarbūs vandens atsargų pasipildymui Pietų Azijoje, tačiau jie taip pat pražudo nemažą skaičių žmonių ir padaro daug žalos.