Pasak M. Pompeo, jis pritarė siūlymui sukurti atskirą diplomatinį kanalą su 27 bloko valstybėmis narėmis dėl politikos Kinijos atžvilgiu, kaip ir rekomendavo ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis per birželio 15 dieną vykusias virtualias derybas.

„Labai tikiuosi, kad jau po kelių savaičių galėsiu nuvykti į Europą ir visa tai pradėti“, – per JAV strateginių studijų centro „German Marshall Fund“ (GMF) renginį sakė M. Pompeo, žinomas dėl savo karingo požiūrio į Kiniją.

Amerikiečių diplomatijos vadovas pripažino, kad jo šalies pozicija skiriasi nuo vyraujančios Europoje, kur kai kurios valstybės yra užmezgusios glaudžius ryšius su Azijos galybe. Vis tik valstybės sekretorius išreiškė viltį, jog dialogas galėtų tapti „veiksmų katalizatoriumi“.

„Kai būsime įsitikinę, kad visi suprantame grėsmę, kurią kelia Kinijos komunistų partija, galime pradėti imtis veiksmų“, – kalbėjo M. Pompeo per GMF Briuselio forumą, dėl koronaviruso pandemijos vykusį nuotoliniu būdu.

„Stengsimės įsitikinti, kad operuojame tais pačiais faktais, o paskui – paruošti virtinę siūlymų dėl dalykų, kuriuos galime daryti kartu“, – pridūrė sekretorius.

M. Pompeo stengiasi, nors ir ne visuomet sėkmingai, įtikinti kitas šalis nebebendradarbiauti su Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“, nes ji esą kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir asmeniniam privatumui.

JAV prezidento Donaldo Trumpo paskirtas vyriausiasis diplomatas taip pat primygtinai palaiko daugumos mokslininkų atmestą teoriją, kad COVID-19 sukeliantis virusas pasklido iš kinų laboratorijos.