Ši šalis sėkmingai tvarkosi su COVID-19, bet dabar pareigūnai spėja, jog pandemija tęsis ne vieną mėnesį.
Pietų Korėjos ligų kontrolės centrų vadovė dr. Jeong Eun-kyeong sakė, kad pirmoji banga truko iki balandžio mėnesio.

Vis dėlto nuo gegužės mėnesio šalyje padaugėjo naujų koronaviruso židinių, įskaitant protrūkius sostinės Seulo naktiniuose klubuose.

Tarp šių laikotarpių per parą užfiksuojamų naujų atvejų skaičius sumažėjo beveik nuo tūkstančio iki nulio – tris paras iš eilės nebuvo nustatyta nė vieno naujo atvejo.
Pirmadienį pareigūnai pareiškė, kad per pastarąsias 24 valandas buvo patvirtinta 17 naujų užsikrėtimo atvejų įvairiuose židiniuose – dideliuose biuruose ir sandėliuose.

Dr. J. Eun-kyeong nurodė, jog dėl neseniai užfiksuotų naujų koronaviruso protrūkių ji padarė išvadą, kad šalį apėmė antroji koronaviruso banga. Moteris pridūrė mananti, jog pandemija tęsis.

Iki šiol Pietų Korėjos ligų kontrolės centrai tvirtino, kad pirmoji banga Pietų Korėjoje dar nesibaigė.

Visgi dr. J. Eun-kyeong sakė, kad dabar yra akivaizdu, jog šventinis savaitgalis gegužės mėnesio pradžioje pažymėjo naujos užsikrėtimų bangos pradžią. Naujoji banga plinta platesnėje Seulo dalyje, kur anksčiau buvo nustatyta vos keletas atvejų.

„Manome, kad sostinės rajone pirmoji banga truko kovo–balandžio bei vasario–kovo mėnesiais, – įprastos spaudos konferencijos metu kalbėjo dr. J. Eun-kyeong. – Tuomet išeitų, kad dabar turime antrąją bangą, kuri prasidėjo po šventės gegužės mėnesį.“

Vasario mėnesio pabaigoje Pietų Korėjoje naujų atvejų per parą skaičius viršijo 900. Tai buvo pirmas didelio masto koronaviruso protrūkis už Kinijos ribų. Taikant intensyvaus sekimo ir tyrimų programą, iki balandžio mėnesio pabaigos naujų atvejų skaičių pavyko sumažinti iki vienaženklio.

Deja, šaliai gegužės mėnesio pradžioje vos paskelbus apie švelninamus socialinio atsiribojimo reikalavimus, atsirado naujų židinių, kuriuos iš dalies sukėlė užsikrėtimai tarp jaunų žmonių, šventinį savaitgalį besilankiusių Seulo naktiniuose klubuose ir baruose, skelbia „Reuters“.

„Iš pradžių prognozavome, jog antroji banga prasidės rudenį arba žiemą, – aiškino dr. J. Eun-kyeong. – Regis, mūsų prognozės buvo klaidingos. Manome, kad kol žmonės artimai kontaktuos vieni su kitais, tol infekcija tęsis.“

Pirmadienį į pietus nuo sostinės esantis Tedžono miestas paskelbė, kad uždraus rinktis viešose vietose, tokiose kaip muziejai ir bibliotekos, kai buvo aptikta keletas nedidelių viruso židinių.

Seulo meras taip pat įspėjo, kad sostinėje gali būti sugrąžintos griežtos socialinio atsiribojimo taisyklės, jeigu ateinančių trijų parų naujų COVID-19 atvejų vidurkis bus didesnis nei 30, o Seulo ligoninių lovų užimtumas viršys 70 proc.

Pietų Korėjai pavyko išvengti visuotinio karantino. Vietoje jo šalis kliovėsi savanoriškomis socialinio atsiribojimo priemonėmis bei agresyvia (at)sekimo ir tyrimų strategija kovoti su virusu.

Nuo sausio 20 d., kai buvo pranešta apie pirmąjį koronaviruso atvejį, Pietų Korėjoje COVID-19 nusinešė 280 žmonių gyvybes. Šalyje nustatyta daugiau nei 12 tūkst. infekcijos atvejų ir manoma, kad tebeserga 1 277 asmenys.


PSO vadovas: koronaviruso pandemija vis dar spartėja

Naujojo koronaviruso pandemijos tempas vis dar didėja, o jos poveikis bus juntamas dešimtmečius, pirmadienį per interneto konferenciją sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas Dubajuje Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) organizuotam sveikatos apsaugos forumui sakė, kad šiuo metu pasauliui didžiausią grėsmę kelia ne pats virusas, o „pasaulinio solidarumo ir pasaulinės lyderystės stoka“.

„Negalime įveikti šios pandemijos susiskaldžiusiame pasaulyje, – kalbėjo jis. – Pandemijos politizavimas tai dar labiau paaštrino. Niekas iš mūsų nebus saugus, kol nebūsime saugūs mes visi.“

PSO praeitą savaitę perspėjo apie naują ir pavojingą COVID-19 pandemijos fazę, kai žmonės jau pavargo nuo karantino priemonių, nors liga sparčiai tebeplinta.

Naujojo koronaviruso, pasaulyje pareikalavusio daugiau kaip 465 tūkst. žmonių gyvybių iš beveik 9 mln. užsikrėtusiųjų, protrūkiai abiejose Amerikos žemynuose ir kai kuriose Azijos dalyse tebestiprėja, nors Europoje varžomosios priemonės jau pradedamos švelninti.

Stengiantis sustabdyti viruso plitimą įvestos karantino priemonės padarė didelės žalos ekonomikai, bet PSO sako, kad pandemija tebekelia didelį pavojų.

Pandemija vis dar spartėja“, – per virtualią konferenciją sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Žinome, kad ši pandemija yra daug didesnė nei [vien] sveikatos apsaugos krizė; tai – [taip pat] ekonominė krizė, socialinė krizė ir, daugelyje šalių, politinė krizė. Jos poveikis bus jaučiamas ateinančius dešimtmečius“, – sakė PSO vadovas.

Vakcina nuo COVID-19 tikriausiai atsiras ne anksčiau kaip po kelių mėnesių, nors jau keleto jų bandymai yra pradėti. Be to, mokslininkai vis daugiau sužino apie naująjį virusą, jo sukeliamus simptomus ir išplitimo prieš pirmuosius oficialiai patvirtintus užsikrėtimo atvejus mastą.