„Sakartvelo slaptosios tarnybos sužlugdė labai rimtą nusikaltimą“, – žurnalistams pareiškė ministras pirmininkas.

Taip jis komentavo opozicijai palankios televizijos „Mtavari TV“ direktoriaus paskelbtus kaltinimus, kad vienas Rusijos pilietis buvo atsiųstas į Sakartvelą nužudyti žurnalisto Georgijaus Gabunijos.

„Mtavari TV“ vadovas Nika Gvaramija sakė, kad, remiantis vienu anoniminiu šaltiniu, Rusijos pilietis Vasambegas Bokovas buvo atsiųstas į Sakartvelą, kad nužudytų G. Gabuniją.

Cituodamas savo šaltinį N. Gvaramija teigė, kad nužudymo užsakovas buvo Čečėnijos respublikos lyderis Ramzanas Kadyrovas.

Sakartvelo valstybės saugumo tarnyba anksčiau šią savaitę paskelbė sulaikiusi „etninį ingušą Rusijos pilietį V. B. už tai, kad naudojosi netikrais asmens tapatybės dokumentais“.

„Šis areštas buvo įvykdytas tyrime dėl sąmokslo nužudyti“, – sakoma pirmadienį paskelbtame pranešime.

Pernai liepą G. Gabunija tiesioginiame eteryje išsakė įžeidimų ir necenzūrinių pareiškimų V. Putino atžvilgiu. Šis incidentas išprovokavo Maskvos įtūžį.

Sakartvelo užsienio reikalų ministerija trečiadienį pareiškė, kad „sąmokslas nužudyti žurnalistą yra visiškai nepriimtinas“.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas šiuos kaltinimus pavadino „absurdiškais“, o R. Kadyrovas juos paneigė „Telegram“ žinutėje.

„Patikėkit manim, jei kažkas veikia mano nurodymu, jis jį įgyvendins, o jei misija turi būti įvykdyta tyliai, niekas... apie tai nesužinos“, – parašė R. Kadyrovas.

Jis teigė, kad tas Sakartvelo žurnalistas turėtų „ant kelių prašyti atleidimo“ už įžeidimą, „antraip, kartoju, jis liks mano priešas“.

Maskvos ir Tbilisio santykiai tebėra pašliję nuo 2008 metų, kai buvo kilęs trumpas Rusijos ir Sakartvelo karas, Tbilisiui nesėkmingai pamėginus jėga susigrąžinti separatistinį Pietų Osetijos regioną. Po šio konflikto Maskva pripažino Pietų Osetijos ir kito separatistinio regiono – Abchazijos – nepriklausomybę ir įkūrė ten savo karinių bazių.