„Jaučiu, pats laikas galutinai nutraukti ryšius su Pietų Korėjos institucijomis. Greitai imsimės tolesnių veiksmų“, – pareiškė lyderio sesuo Kim Yo Jong, aštrėjant Pchenjano tonui Seulo atžvilgiu.

Nuo praeitos savaitės Šiaurės Korėja paskelbė virtinę tūžmingų pareiškimų dėl Pietų Korėjos aktyvistų, leidžiančių į stalinistinės valstybės teritoriją balionus su skrajutėmis, kritikuojančiomis Pchenjano politiką. Perbėgėliai iš Šiaurės Korėjos tai daro reguliariai, bet Šiaurės Korėja pastaruoju metu į šiuos veiksmus reagavo itin audringai.

„Naudodamasi galiomis, suteiktomis man aukščiausiojo lyderio, mūsų Partijos ir valstybės, daviau nurodymą departamento, atsakingo už santykius su priešais, padaliniams ryžtingai vykdyti mūsų tolesnius veiksmus“, – pridūrė Kim Yo Jong, svarbi savo brolio patarėja.

Ji pridūrė, kad „teisė imtis tolesnių veiksmų priešų atžvilgiu bus patikėta mūsų kariuomenės Generaliniam štabui“.

Kim Yo Jong nedetalizavo, kokių veiksmų imsis kariuomenė, bet tikėtina, kad ji pagrasino panaikinti Jungtinį ryšių biurą, įsikūrusį Šiaurės Korėjos mieste Kesonge.

„Neilgai trukus bus stebima tragiška scena, kaip bevertis Šiaurės ir Pietų [Korėjų] ryšių biuras visiškai sugriūva“, – sakoma KCNA išplatintame pranešime.

Praeitą savaitę Kim Yo Jong pasmerkė Seulą, kad šis neužkerta galimybės aktyvistams leisti balionų su propagandine medžiaga.

Vėliau Pchenjanas paskelbė dar keletą pareiškimų ir organizavo kelias savo piliečių demonstracijas, per kurias buvo reiškiamas pasipikdinimas Pietų Korėjos veiksmais. KCNA pranešimuose skrajučių platinimas buvo prilygintas „išankstinės atakos, surengiamos prieš karą, aktui“.

„Būtina, kad jie aiškiai pajustų, ką yra padarę“, – pabrėžė Kim Yo Jong, turėdama omenyje Seulo nesugebėjimą sustabdyti skrajučių siuntimo kampanijos.

Lyderio sesers pasisakymas buvo jau antras piktas Pchenjano pareiškimas šeštadienį. Kiek anksčiau Šiaurės Korėja įspėjo Pietų Korėją baigti kalbėti „nesąmones“ apie denuklearizacijos procesą ir mėginti „kištis“ į derybas tarp Pchenjano ir Vašingtono.

Abiejų Korėjos pusiasalio valstybių tarpusavio santykiai pateko aklavietę pernai vasarį, kai žlugo antrasis JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimas Hanojuje. Susitikimas buvo nutrauktas nesutarus, ko Pchenjanas galėtų atsisakyti mainais į sankcijų sušvelninimą.

Penktadienį Pchenjanas pažėrė aštrios kritikos Jungtinėms Valstijoms. Šis pareiškimas paskelbtas praėjus lygiai dvejiems metams po istorinio viršūnių susitikimo Singapūre, per kurį Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paspaudė vienas kitam ranką.

Penktadienį išplatintas pareiškimas – viena griežčiausių žodinių Pchenjano atakų prieš Vašingtoną pastaraisiais mėnesiais. Jis sustiprino abejones dėl seniai įstrigusio abiejų šalių branduolinių derybų proceso ateities.