„Nepaprastoji padėtis pratęsta iki liepos 13 dienos“, – vyriausybės posėdyje sakė teisingumo ministras Rustamas Badasianas.

Šioje apie 3 mln. gyventojų turinčioje Kaukazo valstybėje iki šiol nustatyta 15 281 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, 258 žmonės nuo šios ligos mirė.

Skurdi buvusi posovietinė šalis nepaprastąją padėtį paskelbė kovo 16 dieną.

Ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas sakė, kad ligoninės nebepajėgia gydyti visų COVID-19 pacientų, ir žmonės miršta, nes reanimacijos ir intensyviosios slaugos skyriuose trūksta lovų.

„Atsidūrėme pragare“, – anksčiau šį mėnesį sakė 45 metų premjeras ir pridūrė, kad realus užsikrėtusiųjų skaičius Armėnijoje gali siekti 100 tūkstančių.

N. Pašinianas, pats persirgęs COVID-19, praėjusią savaitę sakė, kad nepaisant augančio užsikrėtusiųjų skaičiaus vyriausybė atsisakė planų grąžinti gegužės pradžioje atšauktus karantino suvaržymus.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Arsenas Torosianas pranešė, kad grupė rusų ir prancūzų medikų atvyks į Armėniją padėti kovoti su pandemiją.

„Rytoj specialiu reisu iš Prancūzijos į Armėniją atskris dešimt gydytojų. Rusija pranešė esanti pasirengusi atsiųsti 50 gydytojų. Viskas suderinta“, – sakė ministras penktadienį žurnalistams.

Pasak jo, šiuo metu vedamos derybos su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovybe Europoje dėl dviejų grupių atvykimo į Armėniją.

„Tai bus lenkų arba izraeliečių grupė. Laikai dar derinami“, – sakė A. Torosianas.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Ana Nagdalian ketvirtadienį pranešė, kad Armėnija kreipėsi į tarptautinius partnerius su prašymu suteikti pagalbą kovojant su pandemija.

„Armėnijos sveikatos apsaugos ministerijos vardu išsiųstas kreipimasis į tarptautinius partnerius dėl bendradarbiavimo ir pagalbos kovojant su koronaviruso pandemija“, – sakė ji.

Anksčiau Lietuva ir Sakartvelas pranešė, kad nusiųs į Armėniją medikų ir ekspertų.