„Sisteminis rasizmas yra problema visoje šalyje, visose mūsų institucijoje, įskaitant visas mūsų policijos pajėgas ir RCMP (Kanados karališkąją raitąją policiją). Kaip premjerui, man sunku pripažinti, kad mano vadovaujama Vyriausybė, kuri bando būti progresyvi, atvira ir ginti mažumas, yra kalta dėl sisteminės diskriminacijos“, – sakė J. Trudeau.

Premjero komentarai nesutapo su Kanados karališkosios raitosios policijos komisarės Brendos Lucki teiginiais, kuri interviu Kanados žiniasklaidai pasakė nesuprantanti, kas yra sisteminis rasizmas.
„Jei sisteminis rasizmas reiškia, kad rasizmas yra įtvirtintas mūsų politikoje ir procedūrose, sakyčiau, kad pas mus nėra sisteminio rasizmo“, – žiniasklaidai sakė B. Lucki.

Tiesa, ji pripažino, kad kai kurie pareigūnai yra šališki, ir pažadėjo, jog visi pareigūnai, kurie nesilaikys RCMP pagrindinių veiklos principų, įskaitant pagarbą visų žmonių teisėms, atsakys už savo pažeidimus.

Tūkstančiai kanadiečių pastarosiomis dienomis išėjo į gatves parodyti solidarumą su protestuotojais JAV, kurie po juodaodžio George'o Floydo mirties rengia demonstracijas prieš rasizmą ir policijos brutalumą.

Praeitą penktadienį per protestą Otavoje pats J. Trudeau priklaupė ant vieno kelio, taip išreikšdamas solidarumą su protestuotojais.

Pasak jo, kanadiečiai turi suprasti, kad šalies institucijos „ne visada teisingai elgėsi su kitų rasių žmonėmis“.

„Yra žmonių, kurie sako, kad tai sutepa visų mūsų institucijų reputaciją, kad taip neva nesididžiuojama Kanada, kurią mes ir mūsų protėviai sukūrėme. Nesąmonė. Kad ir kaip žavėtumėmės ir remtume RCMP, žinome, kad turime dėti daugiau pastangų“, – sakė J. Trudeau.