Rusijos tyrimų komitetas savo pareiškime nurodė, kad Rinatas Achmetčinas neįvykdė savo pareigos suvaldyti išsiliejimą, kuris, aplinkosaugininkų teigimu, yra didžiausias kada nors įvykęs Arktyje.

Incidentas įvyko gegužės 29 dieną, pratrūkus dyzelino rezervuarui Rusijos kasybos konglomerato „Nornikel“ patronuojamosios bendrovės NTEK šiluminėje elektrinėje už Šiaurės poliaračio esančiame Norilske.

Didžioji dalis degalų nutekėjo į upes ir ežerus, kur susiformavo tokios didelės raudonos dėmės, kad jas galima pamatyti iš kosmoso. Valymo darbai gali užtrukti ne vienus metus ir atsieis „Nornikel“ apie 130 mln. eurų.

Tyrimų komitetas, pagrindinė Rusijos federalinių tyrimų agentūra, pažymėjo, kad sužinojęs apie išsiliejimą R. Achmetčinas „nesiėmė tinkamų priemonių, kad sureaguotų į nepaprastąją situaciją ir išspręstų jos padarinius“.

Pasak tyrėjų, jis nesugebėjo organizuoti tinkamo atsako į ekologijos katastrofą ir išsiliejusių degalų stebėjimo, taip pat koordinuoti vietos tarnybų pastangų.

Nuo 2017 metų rugsėjo Norilskui vadovaujančiam 55-erių R. Achmetčinui nuteisimo atveju grėstų iki šešių mėnesių laisvės atėmimo.

Keli gamyklos darbuotojai taip pat buvo sulaikyti dėl išsiliejimo, kurį, pasak žaliųjų aktyvistų organizacijos „Greenpeace“ Rusijos skyriaus, galima palyginti su 1989 metais prie Aliaskos krantų įvykusia „Exxon Valdez“ katastrofa.