Savo dienas dėl koronaviruso pandemijos uždariusios Šveicarijos tarnybos jau gegužės viduryje paskelbė planus nuo birželio 15-osios vėl leisti atvykti žmonėms iš kaimyninių šalių, išskyrus Italiją, o kitų Šengeno erdvės šalių gyventojams – nuo liepos pradžios.

Tačiau dauguma Europos šalių atrodo neblogai suvaldžiusios COVID-19 protrūkius savo teritorijose, tad Bernas savo pareiškime nurodė, jog esama „epidemiologinė padėtis“ sudaro sąlygas spartesniam ir platesniam atsidarymui.

Bendrijai nepriklausanti Šveicarija pažymėjo įsileisianti keliautojus iš visos Europos Sąjungos, taip pat kitų Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalių – Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino.

Teisingumo ministerijos atstovė naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad Italijai, viena iš labiausiai COVID-19 pandemijos paveiktų šalių, šis sprendimas irgi bus taikomas.

Italija anksčiau šią savaitę atvėrė savo sienas kitoms Šengeno erdvės šalims ir paprašė kitas nares pasekti jos pavyzdžiu.

Penktadienį paskelbtas sprendimas buvo priimtas po Šengeno erdvės šalių vidaus reikalų ministro virtualaus pasitarimo. Daugelis kitų Europos šalių nusprendė veikti panašiai, sakom Berno pranešime.