Balandį vyriausybe pasitikintys Švedijos piliečiai sudarė 63 proc., o iki birželio pradžios jų skaičius sumažėjo iki 45 proc. Pasitikėjimas Sveikatos apsaugos valdyba smuko nuo 73 proc. iki 65 proc., o Civilinės saugos valdyba – nuo 57 proc. iki 48 proc.

Apklausa buvo surengta gegužės 30-birželio 3 dienomis. Joje dalyvavo 1 104 žmonės.
„Dabar reikalingas naujas požiūris į kovą su pandemija palyginti su aštrios krizinės situacijos sprendimo būdais, kurie prieš kelis mėnesius visuomenei atrodė pakankami, - sakė „Novus“ direktorius Torbjörnas Sjöströmas interviu televizijos kanalui SVT. – Anksčiau jų pakako, kad būtų išvengta katastrofos“.

Anot specialisto, nors apskritai sveikatos apsaugos sistema atsilaikė ir atsiskleidė iš gerosios pusės, didelis mirštamumas nuo koronaviruso kelia visuomenei daug klausimų. Dabar žmonės nori žinoti, koks infekcijos išplitimo mastas ir ar dar ilgai pagyvenusieji turės likti namuose, bet aiškių valdžios atsakymų kol kas nesulaukta.

Visuomenės požiūrio į valdžią pokyčiai gali reikšti, kad baigėsi paliaubos, paskelbtos šalies politiniame gyvenime pandemijos laikotarpiu, ir dabar vyriausybė vėl taps kritikos taikiniu.

„Anksčiau buvo nedrįstama kritikuoti vyriausybės, bet dabar jau duotas startas – požiūris į pandemiją tampa politinės darbotvarkės klausimu“, - apibendrino T. Sjöströmas.

Prasidėjus koronaviruso pandemijai, Švedija taikė kur kas mažiau apribojimų nei kitos Europos šalys. Čia, pavyzdžiui, nebuvo uždarytos mokyklos, restoranai ir parduotuvės. Buvo leidžiami iki 50 žmonių susibūrimai. ES ir Europos laisvosios prekybos zonos piliečiai galėjo lankytis Švedijoje.

Iki šiol Švedijoje užfiksuoti 40 803 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, mirė 4 542 infekuotieji.