Henepino apygardos koronerio 20 psl. apimties išvadose rašoma, kad balandžio 3 d. G. Floydui atliktas testas parodė teigiamą viruso RNR (ribonukleino rūgštis), arba genetinį, kodą, praneša nbcnews.com.

Viruso RNR gali išlikti žmogaus organizme net kelias savaites jau pasveikus, todėl antras pozityvus testas po G. Floydo (46 m.) mirties veikiausiai reiškia, kad mirties dieną, gegužės 25-ąją, jis nejautė simptomų.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrų specialistų teigimu, teigiamas RNR testas nebūtinai reiškia, kad virusas užkrečiamas.

Neaišku, ar G. Floydui buvo simptomų, ar jis jų nejautė ir nešiojo virusą.

George'as Floydas

Pirmadienį skelbta, kad skrodimą atlikę G. Floydo šeimos pasamdyti medicinos ekspertai teigia, kad vyro mirties priežastis – kaklo ir nugaros suspaudimas.

„Mano manymu, mirties priežastis yra asfiksija, atsirandanti suspaudus kaklą (tai gali trukdyti deguoniui patekti į smegenis) ir nugarą (trukdo kvėpuoti)“, – sako buvęs Niujorko gydytojas Michaelas Badenas, vienas iš dviejų gydytojų, kuriuos pasamdė G. Floydo šeima.

Šios išvados skiriasi nuo anksčiau skelbtų atlikus apygardos medicinos ekspertų tyrimą, kurio metu nerasta įrodymų apie „trauminę asfiksiją ar smaugimą“.

46-erių vyras mirė pirmadienį po brutalaus sulaikymo Mineapolyje. Vienas iš keturių operacijoje dalyvavusių pareigūnų kelias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio, antrankiais surakinto beginklio juodaodžio G. Floydo kaklą, nors šis skundėsi, kad negali kvėpuoti, ir raitėsi iš skausmo. Netrukus jis mirė ligoninėje.

Praėjus savaitei po G. Floydo mirties Mineapolyje buvo paskelbtos skrodimo išvados, rodančios, kad kaltė tenka baltajam policininkui, beveik devynias minutes keliu spaudusiam antrankiais surakinto ir ant žemės paguldyto 46 metų vyro sprandą. Incidento vaizdo įraše matyti, kaip G. Floydas iš pradžių maldavo „Negaliu kvėpuoti!“, o paskui liovėsi judėti.

„Požymiai rodo, kad mirties priežastis buvo mechaninė asfiksija, o mirties pobūdis – nužudymas“, – per spaudos konferenciją paskelbė Mičigano universiteto ekspertė Aleccia Wilson, ištyrusi G. Floydo palaikus šeimos prašymu.

Pirminio tyrimo išvadoje, cituojamoje dėl šio įvykio nušalintų ir areštuotų policininkų kaltinamajame akte, buvo paminėti šio vyro ankstesni sveikatos sutrikimai. Tai sukėlė G. Floydo šeimos narių įtūžį.

Paskelbus nepriklausomos autopsijos ataskaitą Henepino apygardos medicinos ekspertas netrukus pateikė savo oficialią išvadą, kurioje sakoma, kad G. Floydas buvo nužudytas „spaudžiant kaklą“, nors vyras tuo metu taip pat buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir sirgo širdies liga.

Ketvirtadienį Mineapolyje vyks ceremonija G. Floydui atminti; vėliau planuojama surengti gedulingas pamaldas Šiaurės Karolinoje, o pats nužudytasis birželio 9-ąją bus palaidotas Hjustono mieste, Teksaso valstijoje, kur jis užaugo, sakė šeimos advokatas Benas Crumpas.

Pareikšti kaltinimai kitiems trims policininkams, dalyvavusiems suimant G. Floydą

JAV Minesotos valstijos generalinis prokuroras pasunkino kaltinimus buvusiam policijos pareigūnui Derekui Chauvinui, kuris kaltinamas dėl afroamerikiečio G. Floydo mirties suėmimo metu.

Kaltinimai pareigūnui trečiojo laipsnio žmogžudyste pakeisti į kaltinimus antrojo laipsnio žmogžudyste. Be kita ko, buvo pareikšti kaltinimai trims kitiems G. Floydo suėmimo operacijoje dalyvavusiems policijos pareigūnams. Jie apkaltinti padėjus ir bendrininkavus nužudant 46 metų juodaodį vyrą. Pareigūnai sulaikyti.

„G. Floydo šeimai, mūsų mylimai bendruomenei ir visiems, kuri stebi, sakau, kad G. Floydas buvo svarbus, mylimas, jo šeima svarbi, o jo gyvenimas turėjo vertę, ir mes sieksime teisingumo jam ir jums“, – per spaudos konferenciją sakė Minesotos generalinis prokuroras Keithas Ellisonas.

Per G. Floydo sulaikymą gegužės 25 d. D. Chauvinas beveik devynias minutes keliu spaudė ant žemės gulinčio, antrankiais surakinto beginklio juodaodžio G. Floydo kaklą, nors jis skundėsi, kad negali kvėpuoti. Netrukus vyras mirė.

Nėra jokių ženklų, kad G. Floydas priešinosi sulaikomas, jis šaukėsi pagalbos. Nepriklausoma atlikta autopsija parodė, kad vyras mirė dėl uždusimo.

G. Floydo mirtis paskatino masinius protestus JAV prieš policijos smurtą ir rasizmą, kurie kartais perauga į riaušes ir plėšikavimus.

D. Chauvinui už antrojo laipsnio žmogžudystę gresia iki 40 metų kalėjimo.

Neaišku, kaip naujieji kaltinimai, kurie iš esmės patenkina G. Floydo šeimos reikalavimus, paveiks visą šalį apėmusių protestų judėjimą.

Paties G. Floydo šeima ragino protestuotojus susilaikyti nuo smurto ir protestuoti taikiai.