Apie tai pranešta Meksikai paskelbus, kad šalis pradeda palaipsniui atverti savo ekonomiką, darbą atnaujinant automobilių, kasybos ir statybų sektoriams.

Meksika, kurioje nuo COVID-19 jau mirė 10 167 žmonės, pagal letalinių atvejų skaičių Lotynų Amerikoje užima antrą vietą po Brazilijos. Tačiau Brazilijoje, didžiausioje Lotynų Amerikos ekonomikoje, nuo šios ligos mirė beveik triskart daugiau žmonių.

Meksikoje per praėjusią parą buvo nustatyta beveik 2 800 naujų COVID-19 atvejų, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 93 tūkstančius.

„Šiandien pradėjome gamybinę veiklą, susijusią su automobilių, kasybos ir statybų pramone“, – kiek anksčiau pirmadienį sakė šalies prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras.

„Turime judėti pirmyn ir pratintis prie naujų gyvenimo sąlygų, nes tai būtina mūsų valstybės ekonomikai, mūsų žmonių gerovei. Turime neskubėdami grąžinti gamybą, ekonominę, socialinę ir kultūrinę veiklą į įprastas vėžes“, – kalbėjo jis.

Meksika kovo 23 dieną sustabdė visą, išskyrus būtiną, ekonominę veiklą, prezidentą A. M. Lopezą Obradorą užgriuvus kritikai dėl jo atsako į pandemiją. Šaliai prireikė gerokai daugiau laiko nei kitoms regiono valstybėms, kad imtųsi priemonių viruso plitimui pažaboti.

Per apsilankymą pietrytinėje Kintana Roo valstijoje, kur yra populiarus pajūrio kurortas Kankūnas, prezidentas taip pat sakė, kad nuo ateinančios savaitės darbą atnaujins ir turizmo sektorius.