Ši žinia paviešinta pirmadienį Dauning Strito pranešime.

Sekmadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigė, kad norėtų grąžinti į G-7 susitiimus Rusiją ir taip pat formatą papildyti kitomis šalimis.

Amerikiečių lyderis sekmadienį pavadino Didįjį septynetą „labai pasenusia šalių grupe“. Jis teigė norįs surengti išplėsto formato forumą ir į jį pakviesti Rusiją, Pietų Korėją, Australiją bei Indiją.

Susitikimas turėjo vykti vaizdo konferencijos būdu birželį, tačiau D. Trumpas paskelbė, kad atidės renginį ir sieks organizuoti tiesioginį vadovų sąskrydį.

Planuojamą renginį „G-10 ar G-11“ pavadinęs D. Trumpas pareiškė, jog „bendrais bruožais“ jau aptarė šį klausimą su keturių šalių lyderiais.

Tačiau Maskva pažymėjo daugiau negirdėjusi apie JAV prezidento pasiūlymą, pabrėždama, jog lieka neaišku, ar jis apskritai yra „oficialus“.

„Nežinome šio siūlymo detalių“, – pirmadienį žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Anot jo, po D. Trumpo komentarų iškilo nemažai klausimų – pavyzdžiui, kokiu lygiu bus atstovaujamos papildomos valstybės, ir kokia bus renginio programa.

D. Peskovas pridūrė, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas palaiko dialogą visais klausimais, tačiau jam reikia išgirsti „daugiau informacijos, kurios dar neturime“, kad galėtų atsakyti į pasiūlymą.

Rusija iš Didžiojo aštuoneto buvo pašalinta 2014 metais po to, kai užėmė Ukrainos Krymo pusiasalį. Tarptautinė bendruomenė šios aneksijos nepripažįsta.

G-7 grupei priklausančios ekonomiškai išsivysčiusios valstybės – Jungtinė Karalystė, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija ir Jungtinės Valstijos – kasmet susitinka aptarti tarptautinio ekonomikos koordinavimo klausimų.

D. Trumpas anksčiau yra sakęs palaikąs Rusijos grįžimą į G-7 klubą.