Policininkas, kaltinamas neginkluoto afroamerikiečio George'o Floydo nužudymu Mineapolio mieste, buvo sulaikytas, penktadienį pranešė vienas Minesotos valstijos pareigūnas.

46 metų juodaodis amerikietis George'as Floydas sulaikymo metu mirė.

„Henepino apygardos prokuratūra pateikė kaltinimus buvusiam Mineapolio policijos pareigūnui Derekui Chauvinui dėl nužudymo ir netyčinio nužudymo“, – žurnalistams pranešė apygardos prokuroras Mike'as Freemanas, patikslinęs, kad kaltinimai pateikti dėl trečiojo laipsnio žmogžudystės.

Pasak M. Freemano, jis „mano“, kad gali būti apkaltinti ir kiti trys pareigūnai, dalyvavę incidente, tačiau smulkesnės informacijos nepateikė.

Pirmadienį nufilmuotame ir didžiulio atgarsio sulaukusiame vaizdo įraše matomas policijos pareigūnas Derekas Chauvinas, mažiausiai penkias minutes keliu spaudęs kaklą ant žemės parblokštam ir antrankiais surakintam G. Floydui, buvo areštuotas anksčiau penktadienį, sakė Minesotos visuomenės saugumo departamento komisaras Johnas Harringtonas.

„Ką tik gavau informacijos iš Andrew Evanso, Kriminalinio sulaikymo biuro (BCA) vyriausiojo inspektoriaus, kad pareigūnas, įvardytas kaip Derekas Chauvinas [ir siejamas] su pono Floydo mirtimi, buvo sulaikytas BCA“, – žurnalistams sakė J. Harringtonas.

Per pirmadienį G. Floydas mirė, kai buvo areštuotas įtariant, jog mėgino parduotuvėje atsiskaityti netikru banknotu.

Paviešinus sukrečiantį šio įvykio vaizdo įrašą Mineapolyje ir šalimais esančiame Sent Polo mieste tris pastarąsias naktis vykusios didelės riaušės, taip pat persimetusios į kitus JAV miestus.

Malšinti neramumų buvo pasiųstos vietos ir valstijos policijos pajėgos, o penktadienį prie jų prisidėjo Minesotos nacionalinės gvardijos kariai.

Obama: rasizmas JAV niekada negali būti „norma“

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė esąs sukrėstas afroamerikiečio George‘o Floydo mirties dėl baltaodžių policininkų brutalių veiksmų. Rasizmas JAV niekada negali būti „normalu“, - pareiškė jis penktadienį. Tai negali būti „normalu“ 2020-ųjų Amerikoje, pabrėžė B. Obama.

„Jei mes norime, kad mūsų vaikai augtų šalyje, kuri pateisina jų aukštus idealus, turime padaryti ją geresnę“, - kalbėjo pirmasis juodaodis prezidentas JAV istorijoje. Kaip „milijonai kitų žmonių“, jis jaučiąs didelį liūdesį ir skausmą dėl P. Floydo mirties.

P. Floydas pirmadienį mirė po brutalaus sulaikymo Mineapolyje. Mobiliuoju telefonu darytame įraše matyti, kaip baltaodis policininkas kelias minutes keliu spaudžia ant žemės gulinčio antrankiais surakinto vyro sprandą, nors šis aimanuoja: „Negaliu kvėpuoti“. P. Floydas galiausiai liko nejudėdamas gulėti ir vėliau ligoninėje buvo paskelbtas mirusiu.