Naujausi areštai buvo vykdomi nepaisant žmogaus teisių organizacijų, tokių kaip „Amnesty International“ ir Europos Taryba, jog Rusija neturėtų naudotis dėl koronaviruso įvestais suvaržymais aktyvistams tramdyti.

Mažiausiai 35 žmonės, įskaitant populiarius žurnalistus ir Maskvos dūmos narius, buvo sulaikyti netoli sostinės policijos būstinės, pranešė informaciją apie areštus per politinius protestus renkantis tinklalapis „OVD-Info“.

Maskvos miesto tarybos deputatė Julija Galiamina per „Facebook“ paskelbė policijos nuovadoje padarytą savo nuotrauką. Ant jos apsauginės kaukės buvo užrašytas žodis „Laisvė“.

Nuo ketvirtadienio protestuotojai rengė vieno žmogaus piketus prie Maskvos policijos būstinės, reaguodami į Rusijos opozicijos laikraščio „Novaja gazeta“ žurnalisto Iljos Azaro suėmimą gegužės 26 dieną ir jam skirtą 15 parų arešto bausmę. 35 metų I. Azaras, kuris taip pat yra Maskvos miesto tarybos narys, buvo suimtas, kai surengė vieno žmogaus piketą prie Vidaus reikalų ministerijos, norėdamas išreikšti paramą areštuotam ir turto prievartavimu apkaltintam aktyvistui, kovojančiam su policijos korupcija.

Ketvirtadienį Maskvoje ir Sankt Peterburge per panašius protestus buvo sulaikyti apie 20 žurnalistų ir aktyvistų.

Penktadienį radijo „Echo Moskvy“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Tatjana Felgengauer ir šios stoties laidų vedėjas Aleksandras Pliuščevas buvo sulaikyti jau antrąkart, bet vėliau paleisti, nepateikus jokių kaltinimų.

Pastaraisiais metais Rusija griežtai slopino opozicijos demonstracijas. Dabar vieno žmogaus piketai yra vieninteliai protestai, kuriuos leidžiama rengti nesuderinus su vietos valdžia.

Penktadienį Maskvos policijos paskelbtame pranešime sakoma, kad „bet kokie vieši renginiai Maskvoje yra uždrausti“ dėl koronaviruso epidemijos.

Rusija šiuo metu yra trečia pasaulyje pagal patvirtintų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičių – po JAV ir Brazilijos. Iki šiol šalyje nustatyta daugiau kaip 387 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

Praeitą vasarą I. Azaras padėjo organizuoti Maskvoje kelis protesto prieš vyriausybę akcijas, per kurias buvo reikalaujama sąžiningų rinkimų. Tose demonstracijose dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių.