„Mūsų darbuotojai Tatjana Felgenhauer ir Aleksandras Ploščiovas buvo sulaikyti. Jie ėjo į piketą, kad palaikytų Iljos Azaro teisę rengti vieno žmogaus piketą. Iljai šiandien skyrė 15 parų (arešto), – pareiškė „Echo Moskvy“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus Vendiktovas.

Jis pridūrė, kad planuoja susisiekti su teisininkais.

Prie VRM pastato taip pat sulaikytas „Mediazona“ vyriausiasis redaktorius Sergejus Smirnovas.

Rusijos opozicijos laikraščio „Novaja gazeta“ žurnalistas I. Azaras buvo suimtas gegužės 26 dieną prie VRM pastato Maskvos centre. Surengęs vieno žmogaus piketą jis norėjo išreikšti paramą areštuotam projekto „Policijos ombudsmenas“ įkūrėjui Vladimirui Voroncovui.

Maskvos Tverės rajono teismas ketvirtadienį pripažino I. Aznarą kaltu dėl nustatytos susirinkimų organizavimo ar vykdymo tvarkos pažeidimo ir skyrė jam 15 parų arešto bausmę. Žurnalistui taip pat skirta administracinė bauda už Maskvos norminių teisės aktų, susijusių su padidintos parengties režimo užtikrinimu, pažeidimą.

Gegužės 8 dieną Maskvos Tverės rajono teismas areštavo V. Voroncovą, buvusį VRM darbuotoją, įkūrusį projektą „Policijos ombudsmenas“, skirtą teisėsaugos darbuotojų teisėms ginti.

Jam pateiktas kaltinimas asmenų grupės vykdytu turto prievartavimu stambiu mastu. „Policijos ombudsmeno“ įkūrėjas kaltės nepripažįsta, o jo advokatas teigia, kad kaltinimas „yra grindžiamas šmeižtu“.