Ministras pasitraukė protestuodamas prieš premjero aukšto rango patarėjo Dominico Cummingso išvyką karantino metu.

„Reakcija į šias naujienas rodo, kad tam, kaip ponas D. Cummingsas interpretuoja vyriausybės rekomendacijas, nepritaria didžioji dauguma žmonių, kurie pasielgė taip, kaip prašė vyriausybė“, – parašė D. Rossas socialiniame tinkle „Twitter“, paskelbdamas apie savo pasitraukimą.

Žlugdydamas vyriausybės narių bandymus kuo greičiau užbaigti šią krizę, kuri keturias dienas dominavo šalies politiniame gyvenime, D. Rossas sakė negalįs paaiškinti savo apygardos rinkėjams, kodėl D. Cummingsas toliau dirba premjero patarėju.

„Mano apygardoje yra rinkėjų, neturėjusių galimybės atsisveikinti su savo mylimais žmonėmis; šeimų, negalėjusių drauge gedėti; žmonių, kurie nelankė sergančių artimųjų, nes laikėsi vyriausybės rekomendacijų“, – rašė jis tviteryje.

„Būdamas sąžiningas negaliu jiems sakyti, kad jie visi neteisūs, o vienas aukšto rango patarėjas – teisus“, – pridūrė D. Rossas.

D. Rosso pasitraukimas dar padidins spaudimą D. Cummingsui, kuris pirmadienį surengė spaudos konferenciją, bandydamas pateisinti savo sprendimą per patį koronaviruso krizės įkarštį kartu su žmona ir vaiku iš Londono vykti į Anglijos šiaurės rytuose esantį Daramą.

Reaguodama į D. Rosso atsistatydinimą, Dauningo gatvė nurodė „apgailestaujanti“ dėl jo sprendimo.