„Šis tūkstantis žmonių yra tik vienas aukų procentas. Nė vienas iš jų nebuvo tik skaičiai“, – rašoma trumpoje įžangoje tekstu visiškai užpildytame pirmajame puslapyje.

JAV kol kas yra labiausiai pandemijos paveikta pasaulio valstybė, kalbant apie mirčių ir užsikrėtimo atvejų skaičius.

Iki šeštadienio vakaro šalyje buvo užregistruoti 97 048 mirties atvejai ir 1,6 mln. užsikrėtimo atvejų. Aukų skaičius artimiausiomis dienomis tikriausiai pasieks 100 tūkstančių.

Tarp „The New York Times“ paminėtų viruso aukų yra „62 metų Džo Difis iš Našvilio, „Grammy“ pelniusi kantri muzikos žvaigždė“, ir „87 metų Laila A. Fenvik iš Niujorko, pirmoji juodaodė moteris, baigusi Harvardo teisės mokyklą“.

Taip pat paminėti „69 metų Mailsas Kokeris iš Niujorko, paleistas iš kalėjimo, kur turėjo būti iki gyvos galvos“, „85 metų Rut Skapinok iš Rosvilio Kalifornijoje, kuriai iš rankų lesdavo paukščiai kieme“, "27 metų Džordanas Draiveris Heinsas iš Sidar Rapidso Ajovoje, kilniaširdis jaunuolis su žavia šypsena“.

Laikraščio redaktorius Markas Leisis sakė: „Norėjau kažko, į ką pažvelgę žmonės po 100 metų suprastų, ką išgyvename.“

100 tūkst. mirčių riba JAV artėja daugeliui valstijų švelninant karantino priemones.

Lapkritį perrinkimo sieksiantis prezidentas Donaldas Trampas spaudžia toliau atverti šalį, kurioje dėl karantino suvaržymų daugėja bedarbių ir lėtėja ekonomika.

„PEREIGA Į DIDYBĘ“, – šeštadienį vakare socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas. Ši frazė yra tapusi jo šūkiu Amerikos atvėrimui po karantino.

Tačiau daugelis interneto komentatorių atkreipė dėmesį į sukrečiančio aukų skaičiaus ir D. Trumpo tviterio žinutės disonansą.

Džordžas Konvėjus, Baltųjų rūmų patarėjos Kelian Konvėj vyras, kuris dažnai kritikuoja D. Trumpą, tviteryje paskelbė „The New York Times“ pirmąjį puslapį ir šeštadienį golfą žaidusio D. Trumpo nuotrauką.