Ahmadas Isa Ismailas al Zawi (Ahmadas Isa Ismailas Zavis) ir Ahmadas Abd Muhammadas Hasanas al Jughayfi (Ahmadas Abd Muhamadas Hasanas Džughaifis) buvo nukauti per gegužės 17 dieną surengtą bendrą reidą prieš IS pozicijas Deir az Zoro provincijoje, rašoma CENTCOM paskelbtame pareiškime.

Remiantis juo, A. I. al Zawi, taip pat žinomas kaip Abu Ali al Baghdadi (Abu Ali Bagdadis), buvo vadinamojo "Islamo valstybės" Šiaurės Bagdado regiono lyderis, „atsakingas už teroristinių IS aukščiausios vadovybės nurodymų perdavimą veikėjams Šiaurės Bagdade“.

A. Abd M. H. al Jughayfi, taip pat žinomas kaip Abu Ammaras (Abu Amaras), buvo vyresnysis IS logistikos ir tiekimo pareigūnas, „atsakingas už ginklų, savadarbių sprogstamųjų įtaisų medžiagų ir kadrų įsigijimą bei gabenimą Irake ir Sirijoje“, nurodė CENTCOM.

„Šių IS lyderių neutralizavimas užkirs kelią potencialiems išpuoliams prieš nekaltus civilius gyventojus ir mūsų saugumo partnerius, taip pat visame regione“, – teigiama pareiškime.

„Dėl nuolatinio SDF spaudimo likusi IS vadovybė rajone ir toliau nyksta“, – pridūrė CENTCOM.

Pernai kovą suirus IS „kalifatui“, džihadistai dabar gali rengti išpuolius tik didžiulėse dykumose, besidriekiančiose nuo Deir az Zoro iki centrinės Chomso provincijos.

Abu Bakras al Baghdadi (Abu Bakras Bagdadis), vadovavęs IS nuo 2014 metų ir laikytas pasaulio ieškomiausiu žmogumi, buvo nukautas per JAV specialiųjų pajėgų reidą Sirijos šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje praėjusių metų spalį.