Anksti ryte paskelbtas prezidento tviterio pranešimas, kuriame taip pat užsimenama apie tam tikrą „keistuolį Kinijoje“, yra naujausias įkaitintos Baltųjų rūmų retorikos pavyzdys. Analitikai mano, kad tokiu būdu D. Trumpas siekia suteikti impulsą savo perrinkimo kampanijai prieš lapkritį turinčius įvykti JAV prezidento rinkimus.

„Šias masines žudynes visame pasaulyje nulėmė „Kinijos nekompetentingumas“ ir niekas daugiau“, – parašė prezidentas.

Virusas pirmąkart buvo aptiktas Kinijos Uhano mieste praėjusių metų gruodį ir greitai išplito visame pasaulyje. Naujausiais duomenimis, nuo šio užkrato mirė per 323 tūkst. žmonių; pandemija padarė didžiulę ekonominę žalą.

D. Trumpas iš pradžių nelaikė koronavirusinės infekcijos COVID-19 rimtu pavojumi ir ne kartą teigė, jog Kinija stengiasi suvaldyti protrūkį. Vėliau jis pakeitė savo nuomonę ir ėmė kaltinti Kiniją, kad ji leido infekcijai išplisti po visą pasaulį.

Baltieji rūmai taip pat yra pareiškę, kad virusas buvo sukurtas laboratorijoje ir buvo atsitiktinai paleistas, tačiau kol kas nepateikė jokių įrodymų. D. Trumpas ne kartą nedetalizuodamas grasino imtis atsakomųjų veiksmų prieš JAV pagrindinę varžovę ekonomikos srityje.

Amerikiečių lyderis taip pat grasino nutraukti JAV finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), kaltindamas ją, kad ji per daug artima Pekinui, dangsto koronaviruso protrūkį ir netinkamai valdo pandemiją.