Junano provincijos Čiaodzios apskrityje 21 val. 47 min. vietos (16 val. 45 min. Lietuvos) laiku užfiksuotų požeminių smūgių židinys buvo 8 km gylyje.

Žemės drebėjimas smogė netoli Džaotongo miesto, turinčio per 6 mln. gyventojų, nurodo Kinijos valstybinė seismologijos tarnyba.

Tuo metu JAV Geologijos tarnyba (USGS) drebėjimo stiprumą įvertino 4,5 balo ir nurodė, kad jo hipocentras buvo 10 km gylyje. Amerikiečių seismologai taip pat nurodė skirtingą smūgio laiką ir epicentrą, bet tokie neatitikimai nėra neįprasti, stebint labai toli įvykstančius žemės drebėjimus.

Gyventojai pasakojo, kad kratymas buvo juntamas kelias sekundes ir kad sugriuvo mažiausiai vienas namas. Seklūs žemės drebėjimai gali padaryti daugiau žalos pastatams ir infrastruktūrai, net jeigu jų magnitudė nebūna labai didelė.

Į „Twitter“ panašioje kinų platformoje „Weibo“ paskelbtose vaizdo įrašuose matyti, kaip pirkėjai slepiasi parduotuvėse nuo lentynų krentant prekėms; tuo metu mokiniai skuba pasislėpti po suolais ir dangstosi galvas vadovėliais.

Pasak Junano vyriausybės, į nelaimės vietą buvo išsiųsti apie 600 gelbėtojų, įskaitant ugniagesius ir karius iš Liaudies išlaisvinimo armijos vietos divizijos.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip gelbėtojai naršo griuvėsius ir gatves, nusėtas sulaužytomis plytomis ir betonu. Tuo metu gyventojai išeidami iš pastatų peržengia nuolaužas, o motociklininkai mėgina apvažiuoti kelią užgriuvusius luitus.

Junane, esančiame Tibeto plynaukštės rytiniame pakraštyje, žemės drebėjimai yra dažni.

1976 metais šiaurės rytiniam Tangšano miestui smogęs drebėjimas nusinešė mažiausiai 250 tūkst. žmonių gyvybių.

Smarkiausias pastarojo meto Kiniją supurtęs žemės drebėjimas 2008-aisiais įvyko Sičuano provincijos kalnuotoje vakarinėje dalyje, į šiaurę nuo Junano. Tąsyk žuvo beveik 90 tūkst. žmonių.