Kinijoje jau ilgiau nei mėnesį nepranešama apie naujas COVID-19 aukas, nors atgaline data buvo paskelbta apie kai kuriuos mirties atvejus, nustatytus atlikus papildomus tyrimus. Be to, 82 žmonės tebėra gydomi, o dar 450 asmenų yra izoliuoti ir stebimi, nes jiems įtariama koronaviruso infekcija arba COVID-19 yra diagnozuotas, nepasireiškus jokių simptomų.

Nuo gruodžio pabaigos, kai centriniame pramoniniame Uhano mieste buvo nustatyti pirmieji COVID-19 atvejai, Kinija nustatė iš viso 82 954 užsikrėtimo atvejus, o 4 634 pacientai mirė.

Mažėjant bendram užsikrėtimo atvejų skaičiui, Kinija pradėjo atidarinėti mokyklas ir leido atnaujinti veiklą įmonėms bei pramonei. Tačiau daugelis valstybės įstaigų, kur paprastai susirenka daug žmonių ribotos erdvės patalpose, tebėra uždarytos visuomenei.

Centrinės vyriausybės peticijų biurai kelia ypatingą susirūpinimą, nes skundo teikėjai į Pekiną dažnai atvyksta iš toli ir laukdami atsakymo sostinėje gali gyventi kelias savaites ar net mėnesius - dažnai ne itin tvarkingose apgyvendinimo įstaigose.

Savo pranešime valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pažymėjo, jog skundai vis dar gali būti teikiami internetu.