Per trečiadienio vakaro neramumus Nikšičiaus ir Plevlios miestuose buvo sužeisti keli policijos pareigūnai. Policija tvirtina, kad pareigūnai buvo priversti panaudoti prieš protestuotojus paprikines dujas, kad suskirstytų juos mažesnėmis grupėmis.

Protestuotojai blokavo eismą ir svaidė į policininkus akmenis, butelius ir kitus daiktus.

Nikšičiaus mieste per kratą buvo aptiktas kirvis ir peilis, rašoma policijos išplatintame pranešime.

Protestai kilo po to, kai buvo sulaikyti serbų ortodoksų dvasininkai, vadovavę antradienį Nikšičiaus mieste surengtai procesijai, skirtai pagerbti Šv. Bazilijų – vietos stačiatikiams svarbų šventąjį. Eisenoje dalyvavo keli tūkstančiai žmonių, kurie nedėvėjo apsauginių kaukių ir nesilaikė saugaus atstumo vienas nuo kito.

Šie incidentai dar padidino įtampą tarp vyriausybės ir Serbijos Ortodoksų Bažnyčios (SPC).

Iš Belgrado valdoma SPC yra pagrindinė Juodkalnijos religinė įstaiga, nors 2006 metais šalis atsiskyrė nuo Serbijos, kurios sudėtyje išbuvo 90 metų.

Anksčiau šiais metais SPC organizavo kelis mėnesius trukusius protestus, kai buvo priimtas kontroversiškas įstatymas dėl religinių bendrijų turto. SPC tvirtina, kad dėl šio įstatymo Bažnyčia neteks savo nuosavybės. Vyriausybė tai kategoriškai neigia.

Juodkalnijoje tebegalioja draudimas burtis didesnėmis grupėmis, kuris yra viena priemonių, įvestų siekiant pažaboti koronaviruso plitimą. Sulaikyti dvasininkai kaltinami tuo, kad organizavę procesiją jie pažeidė per pavojingos infekcinės ligos protrūkį įvestas sveikatos taisykles.