„Galiu pasakyti, kad mūsų santykiai su Sakartvelu ir kartvelais puikūs. Mes, nežiūrint visko, nekviesime savo pasiuntinio [Sakartvele] jokioms konsultacijoms į Ukrainą. Todėl, kad mūsų šalių santykiai ilgaamžiškesni už bet kokią bet kokios šalies vadovybę“, – penktadienį sakė V. Zelenskis.

„Man atrodo, po konsultacijų visos šalys supras, kad kiekvienoje valstybėje kadrų politika yra susijusi su ta valstybe ir tais piliečiais, kurie toje valstybėje gyvena“, – sakė jis spaudos konferencijoje Luhansko srityje, kurią transliavo televizija „Naš“.

V. Zelenskis pabrėžė, kad M. Saakašvilio paskyrimas buvo Ukrainos vadovybės sprendimas, Ukrainos vidaus reikalas.

„Ponas Saakašvilis yra Ukrainos pilietis, turi ukrainietišką pasą, o aš esu Ukrainos prezidentas, paskyręs jį reformų tarybos prie Ukrainos prezidento vykdomojo komiteto vadovu. Štai ir viskas“, – sakė jis.

Sakartvelo eksprezidentas M. Saakašvilis ketvirtadienį buvo paskirtas vadovauti Ukrainos nacionalinės reformų tarybos vykdomajam reformų komitetui.

Vykdomojo reformų komiteto pagrindinė užduotis yra rengti pasiūlymus dėl strateginio reformų planavimo, koordinuoto jų įgyvendinimo ir stebėjimo.

Penktadienį Sakartvelo užsienio reikalų ministras Davidas Zalkalianis paskelbė, kad Tbilisis atšaukia savo ambasadorių iš Kijevo konsultacijoms dėl M. Saakašvilio paskyrimo.

„Tai įprasta diplomatė praktika, rodanti, kad dvišaliuose santykiuose kilo tam tikrų problemų, todėl priimant sprendimą dėl tolesnių žingsnių reikia pasikonsultuoti su ambasadoriumi“, – sakė ministras.

Tuo pat metu jis pažymėjo, kad Sakartvelas „nesvarsto galimybės nutraukti diplomatinius santykius ar peržiūrėti strateginę partnerystę“ su Ukraina.