Ministras pirmininkas, kuris ir pats sirgo COVID-19, stos prieš naują priešininką Keirą Starmerį, kuris balandžio 4-ąją buvo išrinktas pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderiu ir ragino rasti „nacionalinį konsensusą“, kaip Didžiajai Britanijai kovoti su protrūkiu.

Kaip rodo Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys, Britanijoje mirė 29 427 žmonės, kuriems buvo diagnozuota COVID-19. Platesniais antradienį paskelbtais oficialiais duomenimis, koronaviruso aukų skaičius šalyje viršija 32 tūkst. ir pagal jį šalis yra antroje vietoje pasaulyje po Jungtinių Valstijų.

Tikimasi, kad per pirmą nuo kovo 25-osios savaitinį ministro pirmininko atsakinėjimą į Bendruomenių Rūmų deputatų klausimus B. Johnsono bus klausinėjama, kodėl padėtis tapo tokia bloga.

Parlamentarai taip pat tikriausiai klausinės, kaip Britanija užbaigs prieš šešias savaites visoje šalyje įvestą karantiną, sėkmingai sulėtinusį viruso plitimą.

Oficialus karantino persvarstymas turėtų vykti ketvirtadienį, tačiau manoma, kad B. Johnsonas savo planus ateičiai pristatys tik sekmadienį.

55 metų ministras pirmininkas kovo 27 dieną paskelbė, kad jam testais nustatytas naujasis koronavirusas. Vėliau jis buvo paguldytas į ligoninę, kur tris naktis praleido intensyviosios slaugos palatoje.

Praėjusią savaitę B. Johnsonas sugrįžo į darbą, bet balandžio 29-ąją praleido atsakinėjimo į klausimus sesiją Bendruomenių Rūmuose, nes jo partnerė Carrie Symonds tą rytą pagimdė jųdviejų sūnų.

K. Starmeris, kuris buvo atstovas „Brexito“ klausimams, kai Leiboristų partijai vadovavo ankstesnis lyderis Jeremy Corbynas, sakė, kad turi vykti diskusija apie tai, kaip užbaigti karantiną užtikrinant deramą darbuotojų apsaugą.

„Norime paremti vyriausybę, kad tai vyktų teisingai, štai kodėl mums reikia nacionalinio konsensuso dėl to, kas vyks toliau“, – anksčiau šią savaitę sakė K. Starmeris.

„Vyriausybė neskubėjo įvesti karantino, neskubėjo testuoti ir neskubėjo gauti asmeninių apsaugos priemonių fronto linijos darbuotojams. Mums reikia pasimokyti iš šių klaidų“, – pridūrė jis.