Nacionalinio statistikos biuro skaičiai rodo, kad JK pagal COVID-19 aukų skaičių jau pralenkė Italiją, kurioje užregistruotos 29 029 mirtys nuo šios ligos, ir dabar atsilieka tik nuo Jungtinių Valstijų, kur mirė 68 700 koronavirusu užsikrėtusių žmonių.

Jungtinė Karalystė, planuojanti švelninti prieš šešias savaites įvestas karantino priemones, pirmadienį pranešė saloje prie pietinių Anglijos krantų diegsianti naują išmaniųjų telefonų programėlę koronavirusui stebėti.


Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) sukurta programėlė bus išbandyta Vaito saloje, o vėliau šį mėnesį įdiegta visoje šalyje.

Programėlė yra svarbi ministro pirmininko Boriso Johnsono planams atšaukti nurodymą gyventojams būti namie.

Sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas paskelbė, kad programėle nuo antradienio naudosis Vaito salos medikai, o vėliau šią savaitę ji bus prieinama visiems salos namų ūkiams, kurių yra maždaug 80 tūkstančių.

Pasak sekretoriaus, programėlė sukurta pagal vyriausybės naują „testavimo ir susekimo“ strategiją, kuria siekiama „susekti ir izoliuoti virusą, kad jis negalėtų daugintis“.

„Tai nereiškia socialinio atstumo priemonių pabaigos Vaito saloje ar kur nors kitur“, – pridūrė M. Hancockas per kasdienę spaudos konferenciją Dauningo gatvėje.

Didžioji Britanija yra tarp labiausiai COVID-19 pandemijos paveiktų šalių. JK mirė iš viso 28 734 žmonės, kuriems buvo testais patvirtinta COVID-19, ir šis skaičius jau beveik prilygsta labiausiai Europoje paveiktos Italijos aukų skaičiui.

B. Johnsonas praėjusią savaitę pareiškė, kad šalis jau perėjo koronaviruso epidemijos piką ir ateinančią savaitę paskelbs „gaires“, kaip ketinama švelninti kovo pabaigoje įvestus griežtus suvaržymus.

Suvaržymai iš naujo turėtų būti vertinami ketvirtadienį, bet nemanoma, kad B. Johnsonas savo pasiūlymus išdėstys anksčiau nei sekmadienį, praneša žiniasklaida.

Iki tol pareigūnai vertins naujosios išmaniųjų telefonų programėlės veiksmingumą Vaito saloje.