Buvo dar kartą patikrinti seni tuometinių pacientų, kurie skundėsi kvėpavimo problemomis, mėginiai, pirmadienį stočiai BFM TV sakė Yvesas Cohenas iš „Avicenne Jean-Verdier“ klinikų grupės Paryžiuje.

Vienas mėginių buvo gruodžio 27 dienos. Iki šiol skelbta, kad pirmieji teigiami Covid-19 testai Prancūzijoje patvirtinti sausio 24-ąją.

Minėtas mėginys 2019 metų gale buvo paimtas vyrui, kuriam pasireiškė simptomai ir kuris sirgo 15 dienų. Kur jis užsikrėtė, neaišku. Pavyko nustatyti, kad pacientas nekeliavo.

„Vienintelis asmuo, su kuriuo jis turėjo kontaktą, buvo jo žmona“, - sakė Y. Cohenas. Ši dirbo prie sušių kiosko netoli kinų kilmės kolegų. Tačiau nėra aišku, ar šie kolegos buvo išvykę į Kiniją. Šioje šalyje 2019 metų pabaigoje pirmą kartą pasireiškė naujasis koronavirusas.

Y. Cohenas sakė, kad dar per anksti tvirtinti, kad gruodžio 27 d. atvejis yra Prancūzijos „nulinis pacientas“. „Nulinis paceinetas“ svarbus bandant išsiaiškinti, kaip virusas plito.

Pasak Y. Coheno, minėtas pacientas išgyveno.

„Jis sirgo 15 dienų, užkrėtė du savo vaikus, tačiau žmonos – ne. Jis buvo priblokštas, nesuprato, kaip galėjo užsikrėsti, – sakė Y. Cohenas.